انبار و لجستیک, تجارت الکترونیک, کسب و کارهای کوچک, کلینیک بسته بندی, وبلاگ

10 اشتباه رایج در هنگام ارسال یک محموله

shippinig

بسته‌بندی یک کالا و ارسال آن برای دیگران به نظر کار ساده‌ای می‌رسد. موشک که قرار نیست هوا کنیم، درست نمی‌گویم؟ فقط این که خیلی وقت‌ها اوضاع آن طور که فکر می‌کنیم خوب پیش نمی‌رود. وقتی هم که اوضاع خوب پیش نمی‌رود، ممکن است برایتان گران تمام شود، کلی از وقتتان گرفته شود، اعصابتان به هم بریزد یا شرمنده و خجالت زده شوید تا در نهایت بتوانید اوضاع را درست کنید. گاهی هم تمام این مصیبت‌ها را باید تحمل کنیم. به عنوان شرکتی که در عرصه فروش و پخش کارتن بسته بندی آماده مخصوص ارسال کالاها تجربه داریم، می‌توانیم ادعا کنیم که در این زمینه حسابی خبره هستیم. برای همین به نظرمان رسید، ایده خوبی است که تجربیاتمان را کنار هم جمع کنیم و برایتان از 10 مشکل رایجی بگوییم که افراد در حین بسته‌ بندی، ارسال و بازکردن کالاها و محصولات مختلف با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

   1. درست بسته‌بندی نکردن جعبه‌ها

این بارزترین مشکل در لیست ما است اما جای تعجب دارد که هر روز تعداد زیادی از بسته‌بندی‌ها به خاطر بی‌احتیاطی باز می‌شوند و محتویاتشان آسیب می‌بینند. حتی با تجربه‌ترین و با دقت‌ترین شرکت‌های حمل نیز نمی‌توانند سلامت محموله شما را تضمین کنند اگر محصولتان را در یک کارتن مقوایی شل و وارفته بسته‌بندی کرده باشید که برای محصول‌تان بزرگ هم هست. راحت‌ترین راهکار استفاده از جعبه‌ای است که سایز آن متناسب با محصول شما بوده و به اندازه کافی محکم و بادوام باشد که بتواند وزن آن را تحمل کند. در ضمن می‌بایست فضاهای خالی بسته‌بندی را با پرکننده‌های فومی پر کنید تا از محصول شما در برابر ضربه‌ها و تکان‌های ناشی از حمل و نقل محافظت کنند.

   2. استفاده کردن از یک جعبه بزرگ‌تر از حد نیاز

استفاده از کارتن های پستی بزرگ، عواقبی در پی دارد. بهای ارسال آن افزایش می‌یابد، برای پر کردن فضاهای خالی کارتن پستی باید هزینه بیشتری بابت تهیه فوم‌های بسته‌بندی بپردازید، مگر آن که بخواهید کالایتان فضای زیادی برای تکان خوردن و این سو و آن سو رفتن داشته باشد! در انبار ما جعبه‌های مقوایی و جعبه‌های پستی در سایزهای استاندارد موجود است و می‌توانیم خیلی سریع بسته‌بندی‌های مورد نیاز شما را با بهایی کاملاً مقرون به صرفه در اختیارتان قرار دهیم تا به هیچ وجه در این زمینه با مشکل مواجه نشوید. با ما تماس بگیرید.

   3. جعبه‌ای که انتخاب کرده‌اید از تست ترکیدگی لبه‌ها سربلند بیرون می‌آید؟

طبیعی است که جعبه باید به حد کافی محکم و بادوام باشد تا وزن محتویاتش را تحمل کند اما این را هم در نظر داشته باشید که ممکن است جعبه شما درون پالتی قرار گیرد که چند جعبه دیگر روی آن چیده شده باشند، تحمل این همه وزن می‌تواند آسیب‌های مخربی به آن وارد کند. برای همین باید اطمینان یابید که جعبه می‌تواند چنین فشار و وزنی را تحمل کند. جعبه‌های ما با در نظر گرفتن این نوع مشکلات طراحی و تولید شده‌اند.

   4. بی‌اطلاع بودن از محدودیت‌های سایز و وزن

وقتی سرتان شلوغ است، می‌خواهید همه کارها به سرعت به پایان برسند، فقط به فکر بسته‌بندی کردن و ارسال کالایتان هستید. اما اگر چند ثانیه بیشتر فکر کنید، متوجه می‌شوید که سایز و وزن جعبه می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. هزینه ارسال یک محموله کوچک خیلی کمتر از محموله‌های متوسط است، در حالی که تفاوت وزن آن‌ها فقط چند گرم است، بنابراین باید حواستان را حسابی جمع کنید. ما با در نظر گرفتن سیستم قیمت‌گذاری اداره پست، جعبه‌های پستی را طراحی کرده‌ایم تا مطمئن شویم قرار نیست بابت بزرگ‌تر یا سنگین‌تر بودن محموله‌تان بهای بیشتری پرداخت کنید. از سوی دیگر بتوانید بهترین و با کیفیت‌ترین جعبه را برای بسته‌بندی محصولاتتان تهیه کنید.

   5. لیبل زدن

کاملاً واضح و مبرهن است که باید بر محموله خود آدرس گیرنده را ذکر کنید اما علاوه بر آن باید برای شرکت حمل و نقل مشخص کنید که محتویات جعبه، شکستنی و آسیب‌پذیر هستند یا نه. یا شاید نباید جعبه را سر و ته گرفت. چنین لیبل‌هایی به خودی خود احتمال آسیب‌دیدن محتویات بسته‌بندی را کاهش می‌دهند، چون توجه کسانی را به خود جلب می‌کنند که با بسته‌بندی سر و کار دارند، به آن‌ها هشدار می‌دهند که درست حمل نکردن آن عواقبی در پی خواهد داشت. اما هر چه تعداد کسانی افزایش می‌یابد که باید این جعبه را حمل یا جا به جا کنند، این احتمال هم افزایش می‌یابد که یکی از این افراد بی‌احتیاطی کند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد و پیامدهای آن تا لحظه باز شدن محموله آشکار نشود، کار سختی است که بگوییم این اتفاق کی و کجا رخ داده است. ما لیبل‌هایی طراحی کرده‌ایم که با کمک آن‌ها می‌توانید در هر مرحله از حمل و نقل، محموله‌تان را چک کنید و اگر ضربه‌ای به آن وارد شد یا آسیب دید، علامت روی لیبل تغییر می‌کند. وجود چنین لیبل‌هایی باعث می‌شوند دیگران بیشتر حواسشان به محموله شما باشد و با آن درست برخورد کنند.

   6. بیش از حد پر کردن یک جعبه

همان‌طور که بیش از حد بزرگ بودن جعبه و فضای خالی زیاد درون یک جعبه کار بد و اشتباهی است، بیش از حد پر کردن جعبه هم کار درستی نیست، چون این احتمال می‌رود که جعبه شما به خاطر بیش از‌ اندازه پر بودن پاره شود.

   7. استفاده از پرکننده‌های نامناسب

این که شما محصول خود را درون چه می‌پیچید و برای پر کردن فضای خالی درون جعبه از چه استفاده می‌کنید، می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. راهکارهای قدیمی همچون نایلون حبابدار و فوم‌های پلی استرن گزینه‌های خوبی هستند اما امروزه گزینه‌های بسیار بهتری هم در دسترس هستند؛ رول‌های فومی‌که از نایلون حبابدار نرم‌تر هستند یا بسته‌های ضربه‌گیر حباب هوا که به فضای بسیار کمی برای انبار کردن نیاز دارند و استفاده از آن‌ها برایتان مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. فوم‌های پرکننده جدیدی وارد بازار شده‌اند که قدرت جذب بالایی دارند و برای بسته‌بندی مایعات سمی و خطرناک‌ایده‌آل می‌باشند. اگر گیج شده‌اید و نمی‌دانید کدام گزینه برایتان بهتر است، فراموش نکنید که متخصصین ما همیشه آماده‌اند تا شما را در این زمینه کمک کنند و توصیه‌های لازم را ارائه دهند.

   8. به دنبال ارزان قیمت‌ترین خدمات حمل بودن

مهم نیست که چقدر با دقت و وسواس بسته‌بندی‌هایتان را لیبل بزنید یا با هوشمندی تمام تشخیص دهید چه کسی با بسته‌بندی شما درست برخورد نکرده و با کالای شکننده درون آن آسیب رسانده، باید این واقعیت را بپذیرید؛ برخی از شرکت‌های حمل خدمات خیلی بهتری ارائه می‌دهند. شاید خدمات چنین شرکت‌هایی برایتان کمی گران‌تر تمام شود اما در بلند مدت در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی خواهد شد. کمی تحقیق کنید و ببینید کدام شرکت بهترین قیمت و با کیفیت‌ترین خدمات را ارائه می‌دهد و از دیگران پرس و جو کنید، این را هم در نظر داشته باشید که نرخ برخی از شرکت‌ها در برخی از مناطق بهتر است. برخی از شرکت‌ها خدمات سریع‌تری ارائه می‌دهند که امیدواریم آن‌ها با دقت و با احتیاط جا به جا کردن محموله را فدای سرعت بالا نکرده باشند. اما در نهایت مشکل همیشه پیش می‌آید، گاه و بیگاه محموله‌ها آسیب می‌بینند یا در عصر اسکن‌های کامپیوتری و بارکدها گم می‌شوند. نباید فکر کنید که این مشکلات قرار نیست سر راهمان سبز شوند. هیچ‌گاه نمی‌توان احتمال وقوع چنین حوادثی را به صفر رساند اما می‌توان با انتخاب یک شرکت حمل خوب و مطمئن این ریسک‌ها را به حداقل رساند.

   9. همه چیز را به خوبی پوشانده‌اید؟

برخی از قسمت‌های یک کالا در مقایسه با سایر بخش‌های آن آسیب‌پذیر‌تر هستند، مثلاً کناره‌ها و لبه‌های کالا. به این معنا که باید حواستان به این قسمت‌ها باشد. در برخی مواقع، کل بسته‌بندی با در نظر گرفتن این مسئله طراحی شده است، به عنوان مثال گوشه‌های جعبه کتاب ضخیم‌تر هستند تا بهتر بتوانند از کتاب‌ها محافظت کنند. در وبسایت خود بسته‌بندی‌هایی عرضه کرده‌ایم که گوشه و لبه‌های ضخیم‌تری دارند و در نتیجه بهتر می‌توانند از محتویات خود محافظت کنند. با کمک محصولات مقوایی، پلاستیکی و فومی ما می‌توانید کالاهای خود را از در و پنجره گرفته تا مبلمان و اثاثیه خانه، مانیتور و قاب عکس به خوبی بسته‌بندی کنید.

   10. صادرات

اگر تا اینجا پیش آمده‌اید، به این معنا است که دیگر جرأت نمی‌کنید یک کارت پستال تبریک تولد برای مادرتان پست کنید چه برسد به آن که بخواهید یک وسیله با ارزش، یک شی شکستنی یا لوازم الکترونیکی گران قیمت را برای کسی ارسال کنید. اگر قرار باشد محموله‌تان را به خارج از کشور بفرستید، اوضاع از این هم پیچیده‌تر می‌شود. اگر مسائل مربوط به گمرک را در نظر نگیریم، باید بسته‌بندی‌تان به حد کافی محکم و بادوام باشد که بتواند سختی‌های مسیر را تاب بیاورد، علاوه بر آن باید حواستان به قوانین و باید و نبایدهای مواد بسته‌بندی هم باشد. نیازی نیست نگران باشید، ما برای هر مشکلی یک راه حل داریم، از جعبه‌های فوق محکم دو و سه جداره مقوایی گرفته تا جعبه‌های چوبی مناسب صادرات که همیشه در انبارمان موجود هستند. امیدوارم با صحبت کردن درباره مشکلات و سختی‌های مربوط به ارسال محموله‌ها شما را به وحشت نینداخته باشم. تنها چیزی که نیاز دارید یک بسته‌بندی خوب و معقول و یک شرکت حمل قابل اطمینان است. امیدوارم این پست به شما کمک کرده باشد تا کمی منطقی‌تر به این مسئله نگاه کنید. این را هم خوب می‌دانید که برای تهیه یک بسته‌بندی خوب و مناسب به چه کسی باید مراجعه کنید، این طور نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *