وبلاگ

وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی

ملزومات اسباب کشی

همان قدر که در اسباب کشی به فکر پیدا کردن شرکت‌های حمل و نقل مورد اعتماد برای جابجایی وسیله‌های خود هستید، خرید ملزومات مورد نیاز برای اسباب کشی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. چرا که بدون استفاده از لوازم اسباب کشی استاندارد و مورد نیاز نمی توان انتظار یک اسباب کشی بدون خسارت و راحتی را داشت.

لوازم اسباب کشی کمک می‌کنند تا وسیله‌های شما با نظم بیشتری جمع‌آوری شده و به راحتی حمل شوند. از همه مهم‌تر خرید ملزومات اسباب کشی باعث می‌شود تا لوازم شما حین حمل و نقل متحمل هیچ گونه فشار، شکستگی و خرابی نشوند. اکنون که متوجه اهمیت لوازم مورد نیاز بسته بندی برای اسباب کشی شده‌اید در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با لوازم بسته بندی ارائه شده توسط زودپک برای جابجایی و حمل و نقل آشنا شوید.

یکی از جدیدترین صفحاتی که به وبسایت زودپک اضافه شده است، برگه خرید وسایل اسباب کشی است، در این برگه سعی شده است تا تمامی نیازهای اساسی و اولیه برای اسباب کشی مد نظر قرار گرفته و در اختیار کاربران قرار گیرد. مهمترین مزیت این صفحه امکان خرید تکی کارتن است. یعنی با کمک این صفحه شما می‌توانید کارتن را به صورت تکی و در تعداد مورد نیاز خود تهیه نمائید.

ملزومات مورد نیاز برای اسباب کشی کدام‌ها هستند؟

واضح است که در اسباب کشی امکان جابجایی تک به تک وسیله‌ها ممکن نیست. چرا که با این کار باید روزها مشغول اسباب کشی بوده و خود را آماده شکستن و آسیب دیدن بسیاری از وسیله‌های خود کنید. پس ضروری است تا قبل از شروع به کار برای خرید ملزومات مورد نیاز برای اسباب کشی اقدام کنید.

بیشتر بخوانید : بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

در گذشته پیدا کردن لوازم بسته بندی اسباب کشی بسیار دشوار بود. اما امروزه می‌توانید به راحتی با مراجعه به شرکت‌های فروش انواع لوازم بسته بندی هر آنچه که مورد نیاز شما در این مسیر است را با هزینه‌ای نه چندان بالا تهیه کنید. سامانه زودپک به عنوان یکی از پیشگامان در حوزه فروش آنلاین انواع ملزومات اسباب کشی شما را برای داشتن یک جابجایی راحت و بدون دغدغه همراهی خواهد کرد:

۱- کارتن اسباب کشی

اولین و مهم‌ترین وسیله‌ای که در اسباب کشی به آن نیاز خواهید داشت، کارتن است. اینکه از کارتن استاندارد با کیفیت بالا برای این کار بهره ببرید اهمیت بسیار بالایی دارد. در غیر این صورت باید خود را آماده پاره شدن کارتن در بین راه و خسارت‌های احتمالی بکنید.

اغلب شرکت‌های فروش کارتن امکان تهیه در تعداد محدود را به خریداران نمی‌دهند،ولی در سامانه زودپک به منظور فراهم کردن احتیاجات همراهان این امکان فراهم شدده تا کارتن‌های مورد نیاز خود را در سه سایز مختلف به صورت تکی و یا در تعداد مورد نیاز سفارش داده شود. ابعاد در نظر گرفته شده برای فروش تکی کارتن توسط زود‌پک از پرکاربردترین سایزها در این زمینه است:

  1. کارتن اسباب کشی کوچک با ابعاد ۳۵ × ۲۵ با ارتفاع ۲۰ سانتی متر به صورت پنج لایه
  2. کارتن اسباب کشی متوسط با ابعاد ۴۵ × ۴۰ با ارتفاع ۳۰ سانتی متر در دو نوع سه لایه و پنج لایه
  3. کارتن اسباب کشی بزرگ با ابعاد ۵۵ × ۴۵ با ارتفاع ۳۵ سانتی متر به صورت پنج لایه

این کارتن ها به صورت پنج لایه هستند و از استحکام بالایی برخوردار هستند. همچنین در بین تمامی کارتن‌ها ابعاد مناسب برای اسباب کشی در نظر گرفته شده‌اند تا کارتن مقوایی مناسب برای بسته بندی وسایل کوچک و سنگین و وسایل بزرگ فراهم شود. در کنار این کارتن های پنج لایه، یک سایز کارتن سه لایه نیز قابل سفارش گذاری است.
در تمامی اسباب کشی ها وسایل حجیم و سبکی وجود دارند که برای بسته بندی آنها نیازی به استفاده از کارتن های پنج لایه نیست. ما در زودپک برای حل این مسئله کارتن سه لایه قابل سفارش گذاری را نیز قرار داده‌ایم تا در صورت نیاز بتوان از آن استفاده کرد.

۲- چسب پهن

بعد از کارتن اسباب کشی دومین وسیله پر کاربرد برای بسته بندی و جابجایی وسیله‌ها، چسب پهن است. چسب پهن را برای پلمپ کردن درب کارتن‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند. در نتیجه دیگر نیازی به نگرانی بابت باز شدن درب کارتن‌ و بیرون ریختن وسیله‌ها حین حمل و نقل و جابجایی نخواهید بود. دو مدل از پرطرفدارترین چسب‌ها در حوزه اسباب‌کشی با مشخصه‌های زیر توسط زودپک به فروش می‌رسند:

  • چسب جک تیپ با پهنای ۵ سانتی‌متر و ضخامت ۶۰ میکرون با متراژ ۹۰ یارد
  • چسب بی صدا ان دیکا به عرض ۵ سانتی متر و ضخامت ۴۰ میکرون با متراژ ۹۰ یارد

چنانچه تعداد کارتن‌هایی که قصد بسته بندی آن‌ها را دارید بالا هستند می‌توانید برای تسهیل و سرعت بخشیدن به کار خود از چسب کش دستی کوچک استفاده کنید. این چسب کش با قیمت مناسب و کیفیت بالا با تیغه تیز استیل به فروش می‌رسد. با استفاده ا زچسب کش شما م یتوانید سرعت بسته بندی خود را افزایش داده و با هزینه کم وسیله کاربردی را خریداری نمائید.

۳- استرچ پلی اتیلن

از دیگر ملزومات مورد نیاز برای اسباب کشی می‌توان به استرچ پلی اتیلن یا همان سلفون بسته بندی اسباب کشی اشاره کرد. با استفاده از این وسیله می‌توانید بسته‌های خود را در برابر رطوبت و گرد و خاک محافظت کرده از آسیب دیدن آن‌ها تا حد زیادی جلوگیری کنید. شما می‌توانید سلفون را دور تا دور لوازمی مانند مبلمان، پایه‌های میز و صندلی و … بکشید تا در طول مسیر هیچ گونه خط و خش و آسیبی به آن‌ها وارد نشود. سلفون‌های پلی اتیلنی برای بسته بندی در ضخامت‌ها و عرض‌های مختلفی به فروش می‌رسند. زودپک دو مورد از پرکاربردترین گزینه‌ها را برای فروش در دسته ملزومات مورد نیاز برای اسباب کشی به مشتریان خود عرضه می‌کند:

  • استرچ پلی اتیلن با عرض ۱۰ سانتی متر
  • استرچ پلی اتیلن با عرض ۵۰ سانتی متر

استرچ پلی اتیلنی با عرض ۱۰ سانتی متر مناسب برای بسته بندی لوازم کوچک و پایه‌های کوتاه مبلمان مناسب خواهد بود. در حالی که می‌توانید از رول‌های استرچ پلی اتیلنی با عرض ۵۰ برای بسته بندی بدنه یخچال، ماشین لباسشویی و دیگر وسیله‌های بزرگ استفاده کرد. هر دو نوع این سلفون‌ها دارای ضخامت ۲۳ میکرون بوده و برای بسته بندی در اسباب کشی مناسب هستند.

۴- نایلون حبابدار

بهترین وسیله برای جلوگیری از وارد شدن ضربه‌های احتمالی در طول مسیر جابجایی به وسیله‌های حساس و شکستنی، نایلون‌های حبابدار هستند. این نایلون‌ها همان طور که از اسم آن‌ها می‌توان متوجه شد از جنس پلاستیکی هستند که بر روی آن حباب‌هایی از هوا وجود دارد.

با قرار گرفتن این لایه‌های حباب دار، دور تا دور وسیله‌ها تا حد زیادی از شدت فشار و ضربه وارد شده کم می‌گردد. محافظ‌های حبابدار عرضه شده توسط سامانه زودپک به صورت رولی به فروش می‌رسند. متراژ هر یک رول محافظ حبابدار تقریبا ۱۰۰ متر است.که قابلیت بسته بندی حجم بالایی از وسیله‌ها را دارد. کاربران می‌توانند آن‌ها را با توجه به وسیله‌هایی که قصد بسته بندی دارند با پهنای مختلف عنوان شده در زیر خریداری کنند:

  • محافظ حبابدار عرض ۲۵ سانتی متر
  • محافظ حبابدار عرض ۱۰۰ سانتی متر

در صورت نیاز می‌توانید محافظ حبابدار خریداری شده را به کمک قیچی برش داده و در ابعاد دلخواه خود مورد استفاده قرار دهید.

جمع بندی

همان طور که گفته شد خرید وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی یکی از مهم‌ترین مراحل کار قبل از اقدام به بسته‌بندی وسیله‌ها است. از جمله اصلی‌ترین و پرکاربردترین لوازم در این خصوص می‌توان به کارتن‌های اسباب کشی، چسب پهن، نایلون حبابدار و استرچ اشاره کرد که در بالا توضیحات تکمیلی در خصوص هر یک از این موارد آورده شد. به غیر از این موارد شما می‌توانید از لوازم جانبی دیگری از قبیل گونی، نخ تابیده یا طناب، ماژیک و … برای داشتن یک اسباب کشی تمام و کمال استفاده کنید.

توجه داشته باشید که خرید لوازم استاندارد و مورد نیاز برای اسباب کشی نه تنها هزینه اضافی برای شما نخواهد بود بلکه از آسیب‌ها و خسارت‌های احتمالی نیز در طول مسیر جلوگیری خواهد کرد. خرید هر آنچه که برای بسته بندی در اسباب کشی نیاز دارید از سامانه زودپک به شما این امکان را می‌دهد تا خریدهای خود را به صورت تکی و به تعداد مورد نیاز انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *