اهمیت بسته بندی پوشاک برای پیشرفت در کسب و کار

بسته بندی پوشاک

در دنیای امروزی تقریبا هر کالایی نیاز به بسته‌بندی دارد. به خصوص اگر کسب و کار فروش آنلاین دارید این موضوع از اهمیت خیلی بیشتری برخوردار خواهد بود. چرا که بسته بندی در قدم اول باعث محافظت از کالای ارسالی شده و در مرحله بعدی جلوه‌ای جذاب‌تر به آن می‌بخشد. از آنجاییکه اغلب فروشگاه‌های آنلاین در حوزه فروش انواع محصولات پوشاک فعالیت دارند تقاضا برای لوازم بسته بندی در این زمینه بالا است.

چنانچه شما نیز قصد راه اندازی کسب و کار آنلاین و مرتبط با فروش پوشاک را دارید حتما قبل از قدم برداشتن در این حوزه با ما همراه شوید. چرا که این بار فروشگاه آنلاین زودپک قصد دارد تا شما را با ضرورت‌ها و ترفندهای مهم برای بسته‌بندی پوشاک آشنا کند.

ضرورت بسته بندی پوشاک

فروش لباس یکی از سودآورترین حوزه‌ها در بازار بوده و به همین دلیل در سال‌های اخیر افراد بسیاری شروع به فعالیت در آن کرده‌اند. این موضوع سبب شده تا بازاریابی به یکی از ارکان مهم برای رسیدن به موفقیت در این زمینه تبدیل شود. بدون وارد شدن به بحث‌های حاشیه‌ای، واضح است که بسته‌‌بندی اولین تصویری است که خریدار با آن روبرو خواهد شد. به این معنا که قبل از مشاهده محصول اصلی بسته‌ بندی آن جلب توجه می‌کند. بنابراین فروشندگان برای ایجاد یک تصویر مثبت در خصوص برند خود، جذب مشتری بیشتر و همچنین حفظ مشتریان باید به زیبا بودن بسته‌بندی محصولات اهمیت دهند.

بنابراین می‌توان ادعا کرد که در کنار کیفیت محصولات توجه به کیفیت بسته بندی پوشاک نیز اهمیت بسیار بالایی در فروش شما خواهد داشت. طبق این گفته‌ها می‌توان نتیجه گرفت که یک بسته‌بندی ایده‌آل برای فروشگاه‌های آنلاین پوشاک نیازی اساسی است. برای اینکه به ضرورت و اهمیت بسته‌بندی پوشاک پی ببرید، به آمار و ارقام زیر توجه کنید:

 • ۵۲٪ از افراد تمایل بیشتری به خریدهایی با بسته بندی زیباتر دارند.
 • ۹۰٪ افراد تمایل به دریافت بسته‌ بندی بعد از خرید دارند. این موضوع برای هر دو گزینه خرید آنلاین و حضوری صدق می‌کند.
 • ۷۴٪ از خریداران جوان تمایل به اشتراک گذاشتن آنباکسینگ خرید خود در صفحات مجازی دارند. این موضوع یک تبلیغ رایگان اما موثر برای فروشندگان است. مراقب باشید این تبلیغ به یک تبلیغ منفی تبدیل نشود.
بستبندی لباس

مهم‌ترین ویژگی‌های بسته‌ بندی پوشاک

 همان طور که گفته شد بسته‌بندی با دو هدف محافظت از محصولات و همچنین ایجاد جذابیت ظاهری برای حفظ و جذب مشتریان ضروری است. برای این منظور در تهیه لوازم بسته‌ بندی پوشاک باید یک سری نکات مهم را رعایت کرد. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های بسته‌ بندی پوشاک عبارتند از:

 • عدم نفوذ آلودگی به درون بسته‌ها

بسته بندی پوشاک باید طوری انتخاب شود که احتمال نفوذ هیچ گونه آلودگی به درون آن وجود نداشته باشد. چرا که در غیر این صورت احتمال کثیف شدن لباس وجود دارد که این موضوع اصلا خوش آیند خریداران نخواهد بود.

 • عدم چروک شدن لباس

در بسته بندی پوشاک باید به عدم چروک شدن لباس‌ و آسیب دیدن بافت آن توجه ویژه‌ای شود. به خصوص اگر پوشاک لوکسی مثل لباس عروسی یا لباس مجلسی به مشتریان خود ارسال می‌کنید اهمیت این موضوع دو چندان خواهد شد.

 • متناسب بودن بسته بندی با محتویات درون

توصیه می‌شود شکل ظاهری بسته بندی اطلاعاتی در خصوص محتویات درون آن به خریداران بدهد. به عنوان مثال اگر نیاز به توضیحاتی از قبیل نحوه شست و شو، نگه داری و … وجود دارد حتما بر روی بسته بندی درج کنیدو همچنین سایز پاکت، کارتن و … حتما متناسب با ابعاد کالای درون آن باشد. فراموش نکنید که کیفیت بسته بندی گواهی بر کیفیت محصول درون آن است. پس حتما در بسته بندی محصولات خود از اقلام باکیفیت و لوکسی کمک بگیرید.

 • شخصی سازی بسته بندی

استفاده از کارتن‌ها و یا پاکت‌هایی که نام و برند شخصی شما بر روی آن چاپ شده باشد علاوه بر ایجاد جذابیت بیشتر جنبه تبلیغاتی نیز خواهد داشت.

 • سهولت استفاده از بسته بندی

سعی کنید بسته بندی پوشاک خود را به نحوی انجام دهید که خریداران بدون اتلاف وقت زیاد و به آسانی بتوانند آن را باز کنند. همچنین بسته بندی شما بهتر است به نحوی باشد که در آنباکسینگ نیازی به استفاده از وسیله‌های آسیب‌زا از قبیل قیچی و چاقو نباشد.

 • در بسته‌بندی‌های خود خلاقیت داشته باشید

بدون اغراق یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که بسته بندی پوشاک شما را جذاب‌تر خواهد کرد، خلاقیت است. در نظر داشته باشید که بسته‌بندی اولین چیزی از ظاهر کالای شما است که خریداران آن را مشاهده خواهند کرد. پس برای اولین تاثیر مثبت حتما بهترین‌ها را در بسته‌بندی اجرا کنید. برای این منظور می‌توانید گروه سنی پوشاک، جنسیت، روانشناسی رنگ‌ها و … را در نظر بگیرید.

با رعایت نکات فوق می‌توانید به اهداف سه گانه در بسته بندی پوشاک شامل محافظت از کالا، رضایت مشتری و تبلیغات برای برند دست یافت.

انواع بسته بندی پوشاک به پیشنهاد زودپک

بسته بندی پوشاک بر اساس نحوه فروش آن می‌تواند متفاوت باشد. به این معنا که شکل بسته‌بندی متناسب با فروش آنلاین یا حضوری تغییر می‌کند. از طرفی دیگر این موضوع متناسب با خرده فروشی و یا عمده فروشی محصول نیز متغیر خواهد بود. با در نظر گرفتن تمامی این موارد انواع بسته بندی پوشاک را می‌توان در دسته‌‌بندی‌های زیر قرار داد:

 • کارتن بسته بندی

کارتن‌ها تصویری بسیار لوکس از بسته‌بندی را در خریدهای فروشگاهی و آنلاین به نمایش می‌گذارند. چرا که فروشندگان می‌توانند محصول خود را بدون وارد شدن فشار و تغییر شکل به دست مشتریان خود برسانند. برای این منظور توصیه می‌شود حتما از کارتن‌هایی با ابعاد مناسب استفاده شود. همچنین برای جلب توجه بیشتر شخصی‌سازی کارتن‌ها با اعمال چاپ بر روی آن جلوه‌ای بسیار شیک‌تر و جذاب‌تری پیدا خواهند کرد.

کارتن بسته بندی لباس
 • پاکت‌های بسته بندی

لوازم بسته‌‌بندی پوشاک، پاکت‌ها هستند. امروزه انواع مختلفی از پاکت‌ها وارد بازار شده‌اند. مناسب‌ترین آن‌ها برای بسته بندی انواع پوشاک، گزینه‌هایی هستند که یک لایه محافظ پلاستیکی درون خود دارند. چرا که با تهیه این نوع از پاکت‌ها که عمدتا با نام پاکت نایلون مشکی و یا پاکت متالایز مورد بعدی از انواع لوازم بسته‌‌بندی پوشاک، پاکت‌ها هستند. امروزه انواع مختلفی از پاکت‌ها وارد بازار شده‌اند. مناسب‌ترین آن‌ها برای بسته بندی انواع پوشاک، گزینه‌هایی هستند که یک لایه محافظ پلاستیکی درون خود دارند. چرا که با تهیه این نوع از پاکت‌ها که عمدتا با نام پاکت نایلون مشکی و یا پاکت متالایز شناخته می‌شوند احتمال نفوذ رطوبت و آلودگی به درون آ‌ن‌ها از بین می‌رود.

 • کاغذ کرافت

بسته‌بندی که این روزها محبوبیت بسیار بالایی را بین فروشندگان پیدا کرده، کاغذ کرافت یکی از محصولات بسته‌بندی که این روزها محبوبیت بسیار بالایی را بین فروشندگان پیدا کرده، کاغذ کرافت است. این کاغذ معمولا به رنگ قهوه‌ای تولید شده و مقاومت نسبتا بالایی دارد. شما می‌توانید به کمک کنف و وسیله‌های تزیینی بسته‌بندی شکیل و زیبایی را به کمک این کاغذ‌ها ارائه کنید.

نتیجه‌گیری

چنانچه تا این قسمت از مقاله ما را همراهی کرده باشید متوجه اهمیت بسته بندی پوشاک خواهید شد. همان طور که گفته شد بسته‌های انتخابی باید در درجه اول جذاب باشند تا بتوانند توجه خریداران را به خود جلب کنند. در مرحله بعدی بسته‌بندی محصول باید معرف برند آن باشد تا جنبه تبلیغاتی داشته باشد. همچنین بسته‌بندی باید قابلیت محافظت از محصول را به خوبی داشته باشد. موضوع مهم دیگر هزینه‌ای است که فروشندگان باید بابت بسته بندی محصول خود پرداخت کنند.

در حالت استاندارد گفته می‌شود که هزینه بسته‌بندی نباید بیشتر از ۱۰ درصد قیمت محصول باشد. در غیر این صورت فروشندگان را متحمل ضرر و زیان خواهد کرد. برای اینکه بتوانید در بسته بندی پوشاک برای فروش محصولات خود بهترین گزینه را انتخاب کرده و بسته‌بندی شیک و زیبایی را به مشتریان ارائه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی واتساپی