وبلاگ

سلفون استرچ چه مزیتی دارد؟ ۷ نکته پلاستیک استرچ؛ از تامین امنیت تا سلامت کالا

مقاله استرچ

کاربرد برای پلاستیک استرچ به اشکال مختلفی تعریف شده است. سلفون استرچ‌ یک وسیله بسته‌بندی با کاربردهای متنوع است که از آن جمله می‌توان به استفاده در بسته‌بندی صنعتی، خانگی، صنایع کوچک، خرده فروشی و اسباب‌کشی اشاره کرد.

انعطاف‌پذیری سلفون‌ها از جمله دلایلی است که باعث استقبال از این محصول شده است. این ویژگی‌ منحصر به فرد، امکان استفاده‌ بیشتری از این محصول را در انواع صنایع از جمله مواد غذایی… فراهم کرده است. در این مقاله از زودپک نگاهی دقیق‌تر به سلفون های بسته بندی و کاربردهای آن خواهیم داشت.


در ادامه نگاهی به مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت، کاربردها، و مشخصات سلفون ها خواهیم انداخت و مزایای استفاده از آن ها را برای شما بیان خواهیم نمود.

سلفون استرچ از چه موادی تشکیل تولید می‌شده است؟

انواع سلفون استرچ که با نام نایلون استرچ، سلفون بسته بندی یا سلفون اسباب کشی نیز در بازار شناخته می‌شوند؛ دارای مشخصات کیفی مختلف، از جمله عرض و ضخامت متفاوت‌اند که امکان کاربردهای گسترده از آن را فراهم می‌کند.

یکی از متداول‌ترین مواد اولیه برای تولید سلفون استرچ پلی اتیلن خطی دارای چگالی کم با نام LLDPE است. این نوع پلی اتیلن با استفاده از اتیلن و آلفا الفین alpha-olefins و طی فرایند پلیمراسیون تولید می‌شود. طی این فرایند معمولا الفا الفین‌هایی مانند بوتیلن، هگزن و اوکتن به کار می‌رود. استفاده از آلفا اولفین‌های بالاتر مانند هگزن و اوکتن سبب انعطاف‌پذیری بیشتر سلفون استرچ خواهد شد. بسته بندی منعطف و کامل محصولات و کالاها یکی از دلایل مهم و ارزشمند برای استفاده از سلفون است.

2 روش تولید سلفون استرچ؛ کدام محصول مناسب است؟

دو روش برای تولید نایلون استرچ وجود دارد. در روش اول مواد اولیه که پیشتر به آنها اشاره شد ذوب و در فرآیند اکسترود به پوشش نازکی از نایلون پلی اتیلن تبدیل و در مجاورت هوا سرد می‌شوند. اگر چه فرآیند این روش تولید آهسته‌ است ولی محصول تولیدی با این روش کیفیت بالایی خواهد داشت. قیمت محصول تولیدی در این روش نسبت به محصولات مشابه بالاتر است.

در روش دوم ابتدا مواد اولیه ذوب و با عبور این مواد از یک شکاف باریک، در اطراف یک رول خنک کننده پیچیده می‌شوند. این روش باعث تولید سلفون با سرعت بیشتر، کیفیت و قیمت پایین‌تری می‌شود که البته به لحاظ قیمتی برای مصرف کننده قابل قبول است.

سلفون‌ها با ضخامت مختلف در بازار عرضه می‌شوند که یکی از پرفروش‌ترین آنها سلفون 10 میکرون است. به طور معمول سلفون‌های دارای عرض استاندارد 10، 20 و 50 سانتیمتر در بازار ایران فروش بیشتری دارند. انواع نایلون استرچ را می‌توان با توجه به مشخصات کیفی و کمی‌آن‌ها که در بخش‌های قبل مورد اشاره قرار گرفت در کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار داد.

قیمت سلفون بسته بندی به عرض، طول و ضخامت آنها بستگی دارد. هر چقدر ضخامت نایلون استرچ بیشتر باشد محکمتر و در برابر کشش و خراشیدگی مقاومت بیشتری دارد. به همین دلیل معمولا برای اسباب کشی و بسته بندی‌های صنعتی از سلفون با ضخامت بالا استفاده می‌شود. انواع سلفون استرچ موجود در وبسایت زودپک شامل سلفون‌های با عرض 10، 20 و 50 سانتی است.

انواع استرچ

دو مدل استفاده از سلفون استرچ

سلفون استرچ برای بسته بندی محصولات و کالاهای مختلفی به کار می‌رود. استفاده از این محصول پرکاربرد معمولا به سه روش دستی، نیمه دستی و اتوماتیک صورت می‌گیرد.

در روش استفاده دستی، مرکز رول سلفون استرچ در دو طرف کشیده شده و می‌توان آن را با دست گرفت و کالای مورد نظر را به راحتی باندینگ یا به طور کامل بسته بندی کرد.

ممکن است در زمان بسته بندی محصول با استفاده از روش دستی یا نیمه دستی؛ ساز و کارهای نسبتا سادهای در رول سلفون به کار روند که باعث کشیده شدن بیشتر سلفون شوند تا محصولات بهتر بتوانند با دست بسته بندی یا باندینگ شوند.

با استفاده از روش اتوماتیک می‌توان بسته بندی را با سرعت و دقت بالاتری انجام داد. در این روش برش سلفون استرچ به طور خودکار صورت می‌گیرد. در روش اتوماتیک مکانیزم‌های خاصی برای بسته بندی خودکار کالاها استفاده می‌شود که می‌تواند ترکیبی از روش‌های مورد استفاده در بسته‌بندی نیمه دستی باشد.

مزایای استفاده از سلفون بسته بندی

حفظ کیفیت کالاها موضوع مهمی‌است. به همین دلیل استفاده از سلفون استرچ در بسته بندی اهمیت زیادی دارد. برخی از مزایای استفاده از سلفون استرچ عبارتند از:

  • افزایش پایداری کالاها با ایجاد یک واحد به هم پیوسته
  • افزایش زمان ماندگاری کالاها و به خصوص مواد غذایی
  • محافظت بهتر از محصولات در برابر نور ماوراء بنفش
  • محافظت از کالاها در برابر گرد و خاک
  • نگهداری بهتر از محصولات در انبار
  • محافظت از کالاها در برابر رطوبت
  • افزایش مقاومت در برابر ضربه
  • افزایش بازدهی حمل و نقل

هر یک از مزایای بالا با توجه به هزینه‌های نسبتا کمی‌که استفاده از نایلون‌های استرچ دارند می‌تواند دلیلی برای استفاده از آن در بسته بندی انواع کالاها و محصولات و از جمله محصولات غذایی است.

7 کاربرد برای سلفون استریج؛ امنیت محصولاتتان را به سلفون بسپارید.

همانطور که گفته شد سلفون استرچ برای بسته بندی محصولات در حوزه‌های مختلف کاربرد دارد. اما این کاربرد به اینجا ختم نمی‌شود. 7 کاربرد دیگر سلفون استرج شامل موارد زیر است:

1. کدگذاری رنگی با پلاستیک استرچ

تا چند سال پیش شما فقط می‌توانستید پلاستیک استرچ شفاف و مات داشته باشید، اما اکنون در رنگ‌های مختلف موجود است که آن را به ابزاری ایده‌آل برای شناسایی سریع تبدیل می‌کند. می‌توانید از آن برای دسته‌بندی اقلام بر اساس نوع، تاریخ تولید، محل ارسال، عرضه‌کننده یا مشتری و غیره استفاده کنید.

2. تامین امنیت محصولات

سرقت محصولات یک واقعیت در زنجیره تامین است. مواجهه با خریداران ناراضی یکی از بدترین تجربیات برای انواع فروشگاه‌ها محسوب می‌شود. با استفاده از سلفون استرچ در بسته‌بندی محصولات و سفارشات مختلف می‌توان از صحت ارسال محصولات اطمینان کسب کرد.

3. به حداکثر رساندن فضا

بعضی محصولات را می‌توان با پیچیدن انواع استرچ به دور آنها، کوچکتر کرد. با این روش آنها فضای کمتری را اشغال خواهند کرد. با سلفون می‌توان محصولات را بر روی یکدیگر قرار داد و از فضای عمودی انبار بیشتر استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
استفاده از سلفون استرچ در بسته بندی مواد خوراکی

4. کاهش صدمات شغلی

سقوط وسایل در انبارها می‌تواند باعث جراحت کارگران شود. با کمک سلفون استرچ و بسته بندی پالتها و محصولات می‌توان از این آسیب‌ها جلوگیری کرد. همچنین اینکار باعث سهولت جابه جایی و انبارداری نیز خواهد شد و می‌توان انبارهای مطمئن و ایمن‌تری داشت.

استرچ دستی

5. مسدود کردن مناطق خطر

با استفاده از این نایلون‌ها به راحتی می‌توان محل‌های غیر ایمن را محصور و از ایجاد خطر ناخواسته برای دیگران جلوگیری کرد.

6. حفظ سلامت محصولات

گردو غبار، رطوبت و انواع حشرات می‌توانند باعث از بین رفتن محصولات و آسیب جدی به آنها شوند. استفاده از سلفون بسته‌بندی می‌تواند یک راه حل مناسب باشد.

7. امکان بسته بندی هر نوع محصول

برای بسته بندی برخی محصولات به دلیل ابعاد یا شکل نظیر انواع لوله و اتصالات نمی‌توان از جعبه و کارتن استفاده کرد. به همین دلیل یکی از بهترین پیشنهادات استفاده از سلفون است.

برای خرید انواع سلفون بسته بندی کلیک کنید

یادداشت پایانی؛ کاربرد برای پلاستیک استرچ

سلفون استرچ با ضخامت، طول  و عرض‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. برخی از این نایلون‌ها برای بسته بندی محصولات خوراکی و برخی برای بسته بندی انواع محصولات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک نکته مهم در استفاده از سلفون‌ها، ضخامت آن است. به طور کلی در صنعت غذایی از سلفون‌های با ضخامت کم با خاصیت چسبندگی و کشسانی زیاد استفاده می‌شود. در مقابل سلفون‌های مناسب برای بسته بندی وسایل اغلب ضخامت زیادی داشته و خاصیت کشسانی و چسبندگی کمی‌دارند. پس بهتر است ابتدا نوع استفاده را مشخص کرده و سپس اقدام به خرید سلفون مناسب برای بسته‌بندی کنید. برای خرید سلفون استرچ می‌توانید به سایت زودپک به عنوان عرضه کننده لوازم بسته بندی مراجعه کنید.

سوالات متداول

چه استفاده‌هایی می‌توان از سلفون استرچ کرد؟

سلفون استرچ محصولی است که می‌توان از آن برای بسته بندی هر نوع کالا و اجناسی به سادگی استفاده کرد.

قیمت سلفون استرچ چقدر است؟

سلفون‌های استرچ براساس میزان ضخامت و طول رولی که انتخاب می‌کنید تعیین می‌شود.

برای خرید سلفون استرچ به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید این نوع سلفون می‌توانید به سایت زودپک مراجعه و در سریع‌ترین زمان نیاز خود را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *