ترفندهای بسته بندی حمل و نقل سریع، ساده و بدون استرس

بسته بندی حمل و نقل

اسباب کشی بخشی از زندگی است. چنانچه اغلب جابجا می‌شوید یا برای اولین بار پس از مدت‌ها وسایلتان را بسته‌بندی می‌کنید، این یک فرآیند بسیار استرس‌زا است که حتی می‌تواند روی بهترین برنامه‌ریزان هم تأثیر بگذارد.
خوشبختانه، ترفندهایی برای بسته‌بندی سریع‌تر و باز کردن راحتتر بسته‌بندی، کاهش حجم کار و در نهایت آسان‌تر کردن روند اسباب کشی وجود دارد. در این مقاله سعی کردیم بهترین ترفندها را از بسته بندی، جابه‌جایی و باز کردن وسایل رو به شما معرفی کنیم. تا با استفاده از این ترفندها فرآیند اسباب کشی را به روندی آسان‌تر و کم استرس‌تر تبدیل نمائید.

آماده شدن!

بهترین راه برای اسباب کشی این است که کارها را زودتر شروع کنید. بنابراین قبل از اینکه به نکات و ترفندهای بسته‌بندی اسباب‌کشی بپردازیم، در اینجا چند ترفند که برای شروع به شما کمک می‌کند را معرفی می‌کنیم.

نحوه جابه جایی را مشخص کنید

در ابتدا مهم است که برنامه‌ریزی کنید آیا برای جابه‌جایی می‌توانید خودتان اقدام کرده و وسایل را جابه‌جا کنید و یا به کمک حرفه‌ای نیاز دارید. آیا نیاز هست که شما به شرکت‌های باربری رجوع کرده و از خدمات آنها برای جابه‌جایی استفاده نمائید؟
اگر به خدمات شرکت‌های باربری نیاز دارید، حتما تحقیق کنید و مناسبترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید. حتما برای انتخاب شرکت باربری به نکات اساسی دقت کنید. آیا خوش قول هستند، وسایل و ابزار کافی و لازم را دارند. به نقطه‌ای که می‌خواهید منتقل شوید سرویس ارائه می‌دهند. از نظر قیمتی برای شما مناسب هستند. کدام خدمات آنها را می‌خواهید دریافت نمائید؟
پیش از انتخاب حتما به این سوالات توجه کنید و پاسخ آنها را داشته باشید.

یک چک لیست برای بسته بندی حمل و نقل آماده کنید

داشتن چک لیست کمک می‌کند تا در شلوغی و حجم بالای کار، سررشته امور از دست شما خارج نشده و به راحتی بتوانید کارها را مدیریت نمائید. شما لیستی نیاز دارید که در طول فرآیند جابجایی شما را راهنمایی کند. با آمدن وظایف جدید، آنها را به لیست اضافه کنید. منظم ماندن استرس ناشی از اسباب کشی را کاهش می‌دهد.

در محله جدید برای فرزندانتان مدرسه مناسب را انتخاب نمائید. خدمات پزشکی را پیگیری کنید تا در صورت نیاز فوری گیج نشده و بتوانید به راحتی به خدمات مناسب دسترسی داشته باشید.

بودجه خود را تنظیم کنید

جابه‌جایی می‌تواند فرآیند هزینه‌بری باشد، اگر می خواهید در انتهای اسباب کشی شوکه نشوید و از هزینه تخمینی خودتان خارج نشوید حتما هزینه‌ها را برآورد کنید. مواردی که از نظر شما زیادی هستند را حذف نمائید تا به بودجه شما آسیبی وارد نشود.

وسایل مورد نیاز برای بسته بندی را مشخص نمائید

برای جابه جایی شما به لوازم بسته بندی نیاز خواهید داشت. بهتر است برآوردی از نیازهای خود داشته باشید. و آنها را تهیه نمائید. برای تهیه ملزومات بسته‌بندی می‌توانید به صفحه مخصوص” فروش وسایل اسباب کشی ” ما مراجعه و وسایل مورد نیاز را سفارش گذاری و درب منزل تحویل بگیرید.

برای خرید انواع ملزومات بسته بندی با قیمت مناسب کلیک کنید.

مواد غذایی جدید نخرید

در مواقع اسباب کشی امکان جابه جایی محصولات فاسد شدنی وجود ندارد و یا اینکه می‌تواند با دردسر همراه باشد. بنابراین بهتر است تا جای ممکن به مواد غذایی موجود اکتفا کنید و سعی کنید آنها را مورد استفاده قرار دهید.
مخصوصا مواد غذایی موجود در یخچال را استفاده کنید. هنگام جابه جایی امکان انتقال محصولات یخ زده وجود ندارد و این می‌تواند باعث خراب شدن ماده غذائی شود. در نتیجه بهترین روش استفاده از این مواد است.

قبل از بسته بندی حمل و نقل از شر چیزهای اضافه خلاص شید

خلاص شدن از تمام چیزهای اضافه یکی از مهمترین ضروریات در جابه‌جایی محسوب می‌شود. جابه‌جا کردن مقدار زیادی وسایل بدون استفاده و بی‌فایده می‌تواند هزینه‌بر و زمان‌بر باشد. پس بهتر است تا قبل از هر چیز، از شر چیزهای اضافه خلاص بشید. با این کار مقدار زیادی از وسایل بی‌مصرف را با خودتان به محل جدید نخواهید برد.

 • اتاق به اتاق دنبال وسایل بی مصرف و اضافه باشید. آنها رو لیست کنین و از فهرست بسته بندی حمل و نقل حذف کنید.
 • کمدها را پاکسازی کنید. لباس‌های از مد افتاده یا لباس‌های که مدت طولانی از آنها استفاده نمی‌کنید را دور بریزید و یا اگه قابل استفاده هستند اهدا کنید. همین کار را در مورد کمدهای کودکان، کفش‌ها و قفسه‌های حمام نیز انجام دهید.

در هزینه‌های بسته بندی حمل و نقل صرفه جویی کنید

در کنار کار زیاد، اسباب‌کشی می‌تواند هزینه‌های زیادی هم داشته باشد. برای کاهش و مدیریت هزینه‌ها به این ترفندها توجه کنید.

 • حداقل از سه شرکت باربری استعلام دریافت کنید. اینطوری امکان انتخاب بهترین گزینه را خواهید داشت. حتی ممکن است یکی از آنها، پیشنهادات و آفرهای بهتری برای شما داشته باشند.
 • تمام گزینه‌های جابه‌جایی را بررسی کنید. بهتر است با کامیون، کامیونت یا ماشین‌های سبکتر اسباب‌کشی کنید.
 • در انتخاب کارتن بسته بندی حمل و نقل و سایر وسایل بسته بندی دقت کنید. سعی کنید از بین فروشندگان با قیمت‌ها و محصولات مختلف بهترین و به صرفه‌ترین را انتخاب نمائید.
 • اگه امکان جابه جایی در اواسط هفته و یا ماه را دارید حتما این زمان‌ها را انتخاب کنید. اسباب‌کشی در تعطیلات و آخر هفته‌ها به دلیل تقاضای بیشتر گرانتر خواهد بود.

چطور وسایل را برای بسته بندی حمل و نقل آماده کنیم

بسته بندی لوازم منزل برای جابجایی و یا بسته بندی لوازم اداری، ممکن است وقت‌گیرترین بخش کل فرآیند باشد. بهترین نکات بسته‌بندی برای جابجایی، صرفه جویی در وقت و در عین حال مطمئن شدن از ایمن بودن وسایل است. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا ترفندهای بسته بندی برای جابجایی را معرفی می‌کنیم.

 • محلی را برای بسته بندی انتخاب کنید. مثلا یک اتاق مجزا، میز ناهارخوری، یک میز تاشو در گوشه اتاق یا هر مکان مناسب دیگری را مشخص کنید. وسایل بسته بندی ضروری که می‌خواهید شامل کارتن اسباب کشی، چسب پهن، قیچی، سلفون، محافظ حباب‌دار، لیبل، حوله‌ها و پتوهای قدیمی، کیسه‌های پلاستیکی با اندازه‌های مختلف و غیره است.
  به این ترتیب، وقت خود را برای جستجوی هیچ گونه لوازمی تلف نخواهید کرد و می‌توانید کار بسته‌بندی را سریعتر انجام دهید.
 • از پارچه‌ها، حوله و سایر اقلام نرم برای بسته بندی مواد شکستنی مانند لیوان یا سایر وسایل شکستنی استفاده کنید. در آشپزخانه، از حوله‌های آبگیری استفاده کنید تا چاقوها و سایر اشیاء تیز را محکم بپیچید و آنها را با یک کش محکم کنید. از اینکه چه تعداد از وسایل خانگی که از قبل در اختیار دارید را می‌توان برای بسته‌بندی استفاده کرد، شگفت زده خواهید شد. این باعث کاهش هزینه‌ها شما نیز خواهد شد.
 • چمدان‌ها امروزه به صورت چرخ‌دار طراحی می‌شوند و حمل و نقل آنها به راحتی صورت می‌گیرد. از چمدان‌ها می‌توانید برای بسته‌بندی محصولاتی که به راحتی نمی‌توان در جعبه‌های مقوایی بسته‌بندی کرد استفاده کنید. مثلا برای بسته بندی کتاب یا ظروف شکستنی گران قیمت را می‌توان با چمدان‌ها جابه جا کرد.
 • حتما بر روی کارتن های اسباب کشی لیبل بچسبانید و یا روی آنها ثبت کنید که چه وسایلی درون آنهاست. با این کار فرآیند جابه جایی و باز کردن محصولات تسریع شده به راحتی می‌توان وسایل مورد نیاز را پیدا کرد.
 • اتاق‌های مقصد را هم بر روی جعبه‌های مقوایی یادداشت کنید. وقتی شما دقیقا مشخص کنید که این وسایل قرار است کجا قرار بگیرن راحتتر می‌توانید فرآیند نقل و انتقال را انجام دهید.
 • جعبه‌های مقوایی حاوی محصولات شکستنی را مشخص نمائید. با این کار می‌توانید از آسیب دیدن آنها جلوگیری نمائید.
 • کیف مخصوص حاوی اسناد و سایر محصولات و موارد ضروری مثل لوازم شخصی دارو یا هر چیز ضروری که ممکن است در بدو ورود به آنها نیاز داشته باشید را جدا تهیه کرده و آماده کنید.
 • اولویت باز کردن کارتن های مقوایی را هم مشخص کنید. مشخص کردن ترتیب وسایل ضروری که باید باز و چیده شوند مهم است. با این کار شما می‌توانید محصولات را با اولویت نیاز، باز و مورد استفاده قرار دهید. در کنار آن محصولاتی که ممکن است به این زودی مورد نیازتان نباشد در اولویت بعدی قرار گیرند. این را حتما انجام دهید چون باعث راحتی فرآیند اسباب کشی شما خواهد شد.
سته بندی اسباب کشی

راهکارهای موثر برای روز اسباب کشی

روز اسباب کشی به خودی خود روزی خسته کننده و پراسترس است، با کمک این راهکارها می‌توان این روز را بهتر کرد.

 • بسته بندی حمل و نقل وسایل را روز قبل تمام کنید. بسته‌بندی‌های لحظه آخری می توانند شما را کند کنند و روز شما را خراب کنند. برای روز اسباب کشی به طور کامل آماده باشید.
 • یک بسته برای خود آماده کنید که شامل خوراکی و انواع میان وعده‌ها، آشامیدنی خنک و هر گونه وسایلی که در طول روز ممکن است نیاز داشته باشید را تهیه کنید تا بتوانید به راحتی مایحتاج خود را تامین کنید.
 • اگر کودک یا فرزندانی دارید حتما به نیازهای آنها توجه کنید و همه چیز را برای آنها فراهم کنید. به یاد داشته باشید نیازهای فرزندانتان را باید بتوانید در سریعترین زمان و بهترین روش تامین کنید.
 • همیشه کارهای لحظه آخری وجود دارد که باید انجام شود. بنابراین کمی روز را زودتر شروع کنید. بیدار شوید و کارهای ریز باقیمانده را به اتمام برسانید.
 • لیست کارهای که باید در طول روز اسباب‌کشی انجام دهید را تهیه کنید و بر اساس آن کارها را با نظم پیش ببرید.
 • لباس مناسب بپوشید. لباس‌های آستین بلند با کفش‌های بسته و راحت می‌توانند بسیار مناسب باشند. شما باید بتوانید به راحتی حرکت کنید. همچنین باید از شما در برابر آسیب ها بتواند محافظت کند. پس لباسی رو انتخاب کنید که هم راحت باشید و هم کاربرد داشته باشد.
 • تمام وسایل برقی خودتان را شارژ کنید تا آماده استفاده باشند. شما در این روز به موبایل و وسایل خودتان نیاز دارید. پس حتما موبایلتان و پاور بانک خودتان را شارژ کنید تا در مدت طولانی بتوانید در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.
 • حتما در محل حضور داشته باشید تا زمانیکه کارگران برای جابه‌جایی به محل می‌رسند معطل نشوند و بتوانند کارشان را انجام دهند.
 • پس از بارگیری وسایل از منزل یا محلی که وسایل را تخلیه کرده اید عکاسی یا فیلمبرداری کنید. تا وضعیت آن مشخص باشد. با این کار بعد از خروج شما هیچ ادعای علیه شما و در مورد آسیب های احتمالی به شما وارد نخواهد بود.

ترفندهای برای باز کردن وسایل

به هیچ وجه به خودتان استرس و فشار وارد نکنید. نیازی به باز کردن همه وسایل به صورت یکجا نیست. اولویت بندی که هنگام بسته بندی مشخص کردین رو رعایت کنید و بر اساس آن وسایل را باز کنید.

 • اولویت بندی وسایل که کدام مورد را نیاز خواهید داشت مسئله‌ای شخصی است. این که شما کدام مورد را نیاز دارید کاملا به احتیاجات و سبک زندگی شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر فرزند کوچکی در خانه دارید اولویت اول آماده کردن اتاق و وسایل اوست.
 • ابتدا وسایل برقی را باز کرده و آنها را متصل نمائید. راه اندازی تلویزیون و وسایل سرگرمی هم می‌تواند گزینه مناسبی برای ادامه کار باشد.
 • از وسایل ضروری شروع کنید و یک به یک آنها را باز کنید و حتما سر جای مناسب قرار دهید.
  مهم: به هیچ وجه همه کارتن‌ها را یکجا باز نکنید. اولویت‌بندی را رعایت کنید و اگر اولویت‌ها را فراموش کردید که بچسبانید یا مشخص کنید کارتن‌ها را باز یک به یک باز کرده و وسایل را به ترتیب سر جای خود قرار دهید.
 • شما در مقصد هستید و وقت و زمان کافی برای باز کردن محصولات دارید. برنامه ریزی کنید و بر اساس آن وسایل را بچینید. می‌توانید از آشپزخانه شروع کنید و بعد به سراغ اتاق خواب‌ها بروید و در آخر اتاق پذیرایی و اتاق مهمان و … را می‌توانید مرتب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *