اطلاعات جامع در مورد کارتن اسباب‌کشی و قیمت کارتن اسباب کشی برای داشتن بسته‌بندی ایده‌آل(قسمت سوم)

خرید کارتن اسباب کشی

در مقالات پیشین به ضرورت خرید کارتن اسباب کشی با هدف بسته‌ بندی و جابجایی اسباب و اثاثیه اشاره کردیم. اما باید توجه کنید که در کنار تهیه کارتن نکات مهم دیگری نیز وجود دارند که با نادیده گرفتن آن‌ها نمی‌توان از مزایای کارتن اسباب کشی بهره برد. قیمت کارتن اسباب کشی یک ملاک مهم دیگر برای انتخاب محصول است. مهم‌ترین این موارد طریقه بسته‌بندی لوازم و نحوه صحیح قرار دادن آن‌ها درون کارتن‌ها است. شما در حین اسباب کشی با لوازم متعددی اعم از وسایل بزرگ، کوچک ظریف یا شکننده روبرو خواهید شد.

هر کدام از این وسیله‌ها بسته به شرایط به نحوه بسته‌بندی خاصی نیاز دارند. لذا در این مقاله شما را با آخرین نکته مهم در مورد کارتن اسباب‌ کشی یعنی نحوه بسته‌بندی وسایل مختلف از قبیل ظروف شکستنی، لوازم برقی، وسایل بزرگ خانه، وسایل دکوراتیو و … آشنا می‌کنیم.

نکات کلیدی بسته بندی اشیا درون کارتن اسباب کشی

قبل از اینکه به بررسی تک تک لوازم برای بسته بندی بپردازیم باید یک سری نکات کلی را در نظر بگیرید. توجه به این نکات در اصل شما را برای داشتن یک اسباب کشی برنامه‌ریزی شده و اصولی آماده می‌کنند:

  • بسته‌بندی بر اساس ابعاد و وزن لوازم

قبل از اقدام به هر کاری حتی خرید کارتن اسباب کشی باید یک برآورد کوچکی از سایز و اندازه لوازمی که قصد بسته‌بندی و جابجایی آن‌ها را دارید، داشته باشید. در نتیجه این کار می‌توانید در خرید تعداد و ابعاد کارتن اسباب‌کشی نو تصمیم‌گیری کنید و با این روش قیمت کارتن اسباب کشی را نیز در انتخاب لحاظ کنید. در نتیجه بسته‌های شما کاملا استاندارد بوده و از طرفی دیگر در حین کار با مشکل کمبود کارتن مواجه نخواهید شد. توصیه می‌شود کارتن‌ها را خیلی سنگین پر نکنید تا حمل و نقل آن‌ها با مشکل روبرو نشود.

  • از لوازم جانبی بسته بندی کمک بگیرید

همان طور که در مقاله قبلی گفته شد، بهتر است برای داشتن یک بسته‌بندی اصولی از یک سری لوازم جانبی دیگر نیز کمک بگیرید. چسب پهن، روزنامه باطله، نایلون حبابدار از جمله این موارد هستند که کمک بزرگی در این مسیر خواهند داشت.

  • لیبل زدن کارتن‌های اسباب کشی را فراموش نکنید

قطعا در اسباب‌کشی با تعداد بالایی از کارتن‌ها روبرو خواهید شد. برای اینکه در حین حمل و نقل آن‌ها و همچنین باز کردن و چیدمان دوباره آن‌ها با مشکل روبرو نباشید بهتر است با یک لیبل اطلاعاتی در مورد محتویات درون جعبه‌ها بدهید. به عنوان مثال کارگران در حمل جعبه‌هایی که نام شکستنی بر روی آن نوشته شده باشد احتیاط بیشتری به خرج خواهند داد.

  • محکم‌سازی کارتن اسباب کشی

برای بالا بردن ایمنی کار توصیه می‌شود از ورق‌های محکم مقوایی در ته کارتن‌ها استفاده کنید. این کار از باز شدن درب کارتن‌ها حین حمل جلوگیری می‌کند. همچنین برای محکم کردن آن‌ها حتما از طناب و چسب پهن کمک بگیرید. حین حمل نیز توصیه می‌شود کارتن‌ها را از ته آن‌ها گرفته و جابجا کنید.

نحوه بسته بندی وسایل به کمک کارتن اسباب کشی

همان طور که بارها گفته شد هر وسیله‌ای برای بسته بندی نیاز به رعایت یک سری نکات دارد. پس از اینکه وسیله‌های مهم برای قرار دادن درون کارتن اسباب‌کشی را بررسی کرده و خرید خود را انجام دادید نوبت به مرحله بعدی کار می‌رسد.

  • بسته بندی گلدان‌ها

امروزه در هر منزلی گل و گیاه وجود دارد. از آنجایی که انواع گل‌ها و درختچه‌های آپارتمانی از حساسیت بالایی برخوردار هستند پس حمل و جابجایی آن‌ها باید با نهایت دقت و احتیاط صورت بگیرد. چنانچه گلدان‌های کوچک متعددی را در منزل خود دارید برای جابجایی و بسته بندی آن‌ها می‌توانید از مزایای کارتن اسباب ‌کشی بهره ببرید. حتما لابه لای گلدان‌ها را روزنامه یا نایلون حبابدار قرار دهید تا در طول مسیر به یکدیگر برخورد نکرده و دچار آسیب نشوند. همچنین از قرار دادن اشیا و کارتن‌های دیگر بر روی کارتن حاوی گل‌ها خودداری کنید. اما جابجایی گلدان‌های بزرگ بهتر است به صورت تکی انجام شوند.

قیمت کارتن اسباب کشی
  • بسته بندی اشیا شکستنی

لوازمی از قبیل کریستال‌های، ظروف چینی و شیشه‌ای آشپزخانه، تابلو دیوارها و … را می‌توان در دسته اشیا شکستنی در اسباب‌کشی قرار داد. بنابراین بسته‌بندی آن‌ها باید با حساسیت بیشتری صورت بگیرد. در بسته بندی اشیا شکستنی توجه کنید که استفاده از نایلون حبابدار به منظور جلوگیری از وارد شدن ضربه به بدنه آن‌ها و شکستگی ضروری است. همچنین باید توجه داشته باشید که هیچ گونه فضای خالی در کارتن‌ها وجود نداشته باشد. زیرا این فضا احتمال تکان خوردن و برخورد ظروف به یکدیگر را بیشتر می‌کند. به عنوان نکته آخر نیز توجه کنید که ظروف سنگین بهتر است در زیر ظروف سبک‌تر قرار بگیرند.

  • بسته بندی لباس‌ها

از دیگر موارد مهم در حین اسباب کشی بسته‌بندی لباس‌ها است. در جمع‌آوری آن‌ها با کوهی از لباس‌ها روبرو خواهید شد که شاید برخی از آن‌ها را مدت‌های طولانی است که استفاده نمی‌کنید. پس کار خود را با جداسازی آن‌ها آغاز کنید. همچنین سعی کنید که لباس‌های هر شخصی را در کارتن‌های جداگانه‌ای قرار دهید تا چیدمان دوباره آن‌ها آسان‌تر شود.

  • بسته بندی یخچال و فریزر

یخچال یکی از سنگین‌ترین و البته گران‌ترین لوازم خانه محسوب می‌شود. بنابراین جابجایی آن در طول اسباب‌کشی بسیار حساس‌تر و دشوارتر خواهد بود. در مورد جابه جایی یخچال قبل از هر چیزی باید تمامی محتویات یخچال و فریزر را خالی کنید. برای این منظور می‌توانید از جعبه‌های یونولیتی به همراه تکه‌های درشت یخ استفاده کنید. دقت کنید تا همه محصولات داخل یخچال را خالی کرده، یخچال را خشک کنید. دربهای یخچال را ببندید تا باز نشود.

برای بسته‌بندی یخچال پیدا کردن کارتنی به ابعاد آن دشوار است. پس اگر کارتن اصلی یخچال خود را نگه داشته‌اید بهتر است از آن استفاده کنید. در غیر این صورت پس از بستن دربهای یخچال آن را به محافظ حبابدار بپوشانید و با سلفون، محافظ را بر روی آن فیکس نمائید.

برای خرید انواع محافظ حبابدار کلیک کنید.

  • بسته بندی لوسترها و آویزهای کریستالی خانه

لوسترها از دیگر لوازم بسیار حساس خانه هستند که کمترین بی‌احتیاطی می‌تواندباعث آسیب دیدگی آنها شود. پیشنهاد می‌کنیم لوسترها را قبل از تمامی وسیله‌ها بسته بندی کرده و به مقصد جدید ببرید. با این کار آن‌ها را از هر گونه آسیب و برخورد دیگر اشیا به آن‌ها در سقف جلوگیری می‌کنید. حتما تمامی شاخه‌ها و آویزهای لوسترها را قبل از کار با روزنامه یا نایلون حبابدار ببندید. سپس آن‌ها را به صورت جداگانه در کارتن‌هایی با سایز مناسب قرار دهید. برای جلوگیری از تکان خوردن نیز در فضاهای خالی کارتن‌ها روزنامه مچاله شده قرار دهید.

  • بسته بندی کتاب

برای بسته بندی کتاب بهتر است از کارتن‌های سایز کوچک استفاده کنید. زیرا کتاب وزن بالایی داشته و اگر از کارتن‌های بزرگ استفاده کنید احتمال سنگین‌ و پاره شدن آن‌ها بالا است. توصیه می‌کنیم در بسته بندی کتاب حتما از کارتن اسباب کشی نو استفاده کرده و آن را به کمک طناب محکم کنید.

توجه داشته باشید که برای بسته بندی برخی از لوازم نیازی به تهیه کارتن اسباب کشی نبوده و برای این دسته از اثاث بهتر است از وسایل بسته بندی دیگری استفاده شود. به عنوان مثال در جمع‌آوری فرش منزل تا کردن آن توصیه نشده و بهتر است آن را لوله کرده و از سلفون به منظور جلوگیری از کثیف شدن آن استفاده شود. همچنین قرار دادن اشیا بزرگ مثل میز، مبل، لوازم برقی بزرگ آشپزخانه از قبیل ماشین ظرفشویی و لباسشویی و … نیز درون کارتن‌های اسباب کشی غیر ممکن است. پس حتما برای بسته بندی آن‌ها از سلفون و نایلون حبابدار کمک بگیرید.

برای خرید انواع سلفون کلیک کنید.

کلام آخر

در این سری مقالات اطلاعات جامع در مورد کارتن اسباب کشی برای داشتن بسته بندی ایده‌آل و در نتیجه بدون استرس را عنوان کردیم. اکنون که با مزایای کارتن اسباب کشی آشنا هستید، متوجه شده‌اید که خرید کارتن اسباب کشی یک خرج اضافی نبوده بلکه شما را در داشتن یک جابجایی بدون خسارت کمک خواهد کرد. اگر تاریخ اسباب‌کشی شما نزدیک است همین حالا برای اطلاع از قیمت کارتن اسباب کشی به صورت آنلاین کلیک کنید.

ما در زودپک این امکان را فراهم کردیم تا کارتن‌های با سه سایز مناسب برای اسباب‌کشی را به صورت تکی خریداری نمائید.

برای خرید کارتن اسباب کشی به صورت تکی کلیک کنید.

همچنین می‌توانید سفارش‌های خود را برای تهیه کارتن اسباب کشی و آگاهی از قیمت کارتن اسباب کشی در تهران یا دیگر شهرهای ایران به صورت تلفنی از طریق تماس با زودپک ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی واتساپی