8 کاربرد برای پلاستیک استرچ

پلاستیک استرچ

پلاستیک استرچ یک وسیله بسته‌بندی همه کاره است. استرچ‌ها همه جا هستند و کاربردهای وسیعی رامی‌توان برای آنها در نظر گرفت. از سلفون بسته بندی در بسته‌بندی صنعتی، خانگی، صنایع کوچک، خرده فروشی و اسباب‌کشی استفاده می شود.
هیچ کس دوست ندارد برای باز کردن یک بسته از نیمی از ابزارهای موجود در گاراژ خود استفاده کند. استرچ در میان لوازم بسته‌بندی، کارایی را افزایش می‌دهد، آسیب‌دیدگی و سرقت را کاهش می‌دهد، و به طور کلی، زندگی را بسیار آسان‌تر و کمی سرگرم کننده‌تر می‌کند.

از نظر تنوع استفاده این محصول، بسیار شبیه چسب پهن است: درست زمانی که فکر می‌کنید تمام استفاده‌های ممکن را انجام داده اید، یکی دیگر را کشف می‌کنید. در اینجا فقط چند مورد است:

1. کدگذاری رنگی با پلاستیک استرچ

تا چند سال پیش شما فقط می‌توانستید پلاستیک استرچ شفاف و مات داشته باشید، اما اکنون در رنگ‌های مختلف موجود است که آن را به ابزاری ایده‌آل برای شناسایی سریع تبدیل می‌کند. می‌توانید از آن برای دسته‌بندی اقلام بر اساس نوع، تاریخ تولید، محل ارسال، عرضه‌کننده یا مشتری و غیره استفاده کنید.

2. کاهش احتمال سرقت

متأسفانه، سرقت محصولات یک واقعیت در زنجیره تامین است. مواجهه با خریداران ناراضی یکی از بدترین تجربیات برای انواع فروشگاه‌ها محسوب می‌شود. به خصوص اگر چنین مشکلی پیش آمده باشد که علاوه بر خطر از دست دادن مشتری و نارضایتی، از نظر مادی نیز به کسب و کارها خسارت وارد شده باشد. با استفاده از سلفون استرچ برای بسته‌بندی محصولات و سفارشات مختلف می‌توان از صحت ارسال محصولات اطمینان کسب کرد.

3. حمل و نقل درختان و گیاهان

حمل و نقل و جابه جایی گیاهان می‌تواند یک معزل محسوب شود. وجود برگها و شاخه های زیاد و گسترده، گیاهان را به عنوان محصولاتی بزرگ، آسیب پذیر و شکننده تبدیل کرده است. ولی با بسته بندی آنها توسط توری‌های مخصوص و یا سلفون می‌توان آنها را برای یک جابه جایی سریع و آسوده آماده کرد.

اکثر مردم فکر می‌کنند که درخت یا گیاه پیچیده شده در استرچ مدت‌ها قبل از رسیدن به مقصد مرده است. اما این درست نیست و کافیست تا ابزار مناسب برای این کار را انتخاب و خریداری کنید! نایلون استرچ تهویه‌دار به گیاهان اجازه تنفس می‌دهد و در عین حال از گیاه محافظت می‌کند و همچنین یکی دیگر از فواید استفاده از سلفون استرچ برای بسته‌بندی گیاهان اینست که مانع از ریختن برگ‌ها در مسیر شده و همچنین در صورت وجود حشرات مختلف در گلدان از پخش شدن آنها هم جلوگیری می‌کند.

4. به حداکثر رساندن فضا

بعضی محصولات را می‌توان با پیچیدن انواع استرچ به دور آنها، کوچکتر کرد. با این روش آنها فضای کمتری را اشغال خواهند کرد. برای کم کردن مقدار فضای اشغال شده و افزودن به مقدار فضای موجود در انبار از نایلون استرچ استفاده می شود. بعلاوه با این روش می توان محصولات را بر روی یکدیگر قرار داد و از فضای عمودی انبار هم استفاده کرد.

-4%
ارسال از یک روز کاری دیگر
-17%
ارسال از یک روز کاری دیگر
-8%
ارسال از Array روز کاری دیگر
-29%
ارسال از یک روز کاری دیگر

5. کاهش صدمات شغلی

سقوط وسایل در انبارها می‌تواند باعث جراحت کارگران شود. با کمک سلفون استرچ و بسته بندی پالتها و محصولات می توان از این آسیب ها جلوگیری کرد. محصولات مختلف را می‌توان کنار همدیگر قرار داده و با کمک استرچ آنها را بر روی پالتها محکم کرد. همچنین اینکار باعث سهولت جابه جایی و انبارداری نیز خواهد شد و می‌توان انبارهای مطمئن تر و ایمنتری را داشت.

6. مسدود کردن مناطق ساخت و ساز با پلاستیک استرچ

مسدود کردن محوطه‌های ساخت و ساز. در جامعه و انبار ممکن است افراد اطلاعی از این محوطه‌ها نداشته باشند. وجود گودالها می تواند برای شهروندان و کارگران خطرناک باشد. با استفاده از این نایلون‌ها به راحتی می‌توان محوطه را محصور کرد و از ایجاد خطر ناخواسته برای دیگران جلوگیری کرد.

همچنین استفاده از نایلون استرچ در ساخت و سازها مانع از گسترش گرد و غبار و سر و صدا باعث می‌شود. با این کار می‌توانید بدون مشکل بخشی از انبار یا محل کار خود را بازسازی کنید و برای بخش‌های دیگر مشکلی ایجاد نکنید.

7. تمیز نگه داشتن وسایل

نگهداری محصولات برای یک مدت طولانی در انبار و یا یک منطقه می‌تواند باعث کثیفی محصولات شود. گردو غبار، رطوبت، انواع حشرات می‌توانند باعث از بین رفتن محصولات و آسیب جدی به آنها شوند. استفاده از سلفون بسته‌بندی می‌تواند یک راه حل مناسب برای این منظور باشد.

همچنین در مصارف خانگی و مصارف کوچکتر هم می‌تواند وسیله کاربردی محسوب شود. فرآیند اسباب کشی را تصور کنید ، شما قرار است تمامی اسباب و وسایل منزلتان را جابه جا کنید. مبلمان لوازم اتاق خواب و…اکثرا محصولات بزرگ و حجیمی هستند که فاقد جعبه هستند . برای جلوگیری از کثیف شدن آنها می‌توانید از استرچ استفاده کنید. با بسته‌بندی محصولات با استرچ، مانع از کثیف شدن وسایل خواهید شد.

8. بسته بندی انواع وسایل با کمک سلفون بسته بندی

برخی محصولات مثل انواع لوله و اتصالات، وجود دارند که به دلیل ابعاد و یا شکل به خصوص آنها، نمی‌توان از جعبه و کارتن برای بسته بندی آنها استفاده کرد. به همین دلیل یکی از بهترین پیشنهادات برای بسته بندی می‌تواند سلفون باشد.

استفاده از پلاستیک استرچ به دلیل سهولت استفاده، شکل پذیر بودن، قیمت پایین و کارائی بالا می‌تواند جز بهترین گزینه‌ها باشد.

سخن پایانی

انواع پلاستیک استرچ با ضخامت، طول و عرض های مختلف تولید و عرضه می شوند. برخی از این نایلون‌ها برای بسته بندی محصولات خوراکی و برخی برای بسته بندی انواع محصولات صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند.

برای خرید سلفون بسته بندی به نوع کاربرد آن توجه کنید. سلفونهای خوراکی عموما ضخامت کمی داشته و در عوض دارای خاصیت چسبندگی و کشسانی زیادی هستند. در مقابل سلفون های مناسب برای بسته بندی محصولاتوسایل اعلب ضخامت زیادی داشته و خصوصیت کشسانی و چسبندگی کمی دارند. پس بهتر است ابتدا نوع استفاده را مشخص کرده و سپس اقدام به خرید سلفون مناسب برای بسته‌بندی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *