وبلاگ

8 روش بسته بندی خلاقانه برای کسب و کارهای کوچک

بسته بندی خلاقانه

شما هم صاحب کسب و کار کوچک هستید که به ایده‌های بسته بندی نیاز دارید؟ نقش بسته بندی خلاقانه در موفقیت کسب و کار چیست؟

پیدا کردن ایده‌های خوب در زمانی که به آنها نیاز دارید دشوار است و گاهی اوقات درخواست کمک آسان‌تر است. در این مقاله سعی کردیم ایده‌های تازه و جذابی برای بسته‌بندی ارائه دهیم، تا بسته‌بندی جذابتری داشته باشید.

کسب و کار شما همچنین به بسته‌بندی سفارشی برای محصولاتی که می‌فروشید نیاز دارد و می‌توانید با ایده‌های ما کسب و کار خود را رونق دهید. بسته‌بندی زیبا و جذاب می‌تواند تجربیات بسیار خوبی را برای مشتری فراهم کند، که در رقابت با برندهای دیگر، تفاوت ایجاد می‌کند.

بسته بندی می‌تواند یک تغییر واقعی برای مشاغل کوچک باشد. این فرصتی است که برای برجسته شدن، انتقال حرفه‌ای و ارائه واضح برند خود استفاده کنید. به همین دلیل است که ما این راهنما را گردآوری کرده‌ایم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

1- بسته بندی خلاقانه مقوایی

بسته‌بندی مقوایی می‌تواند در رقابت با برندهای بزرگ و کسب و کارهای کوچک تفاوت ایجاد کند. این بسته‌بندی می‌تواند برای یک شرکت خاص و طیف محصولات آن طراحی شود. آنها به ایجاد هویت متمایز برای برند شما کمک می‌کنند و به مشتریان شما این امکان را می‌دهند تا محصولات شما را در قفسه‌های فروشگاه به راحتی تشخیص دهند.

2- استفاده از انواع ربان برای بسته بندی خلاقانه

یکی از روش های موفقیت در کار ایجاد احساس خاص بودن به مشتریان است. مشتریان شما باید احساس کنند که خاص و مهم هستند پس در ارائه محصول و بسته بندی آن باید توجه ویژه‌ای داشته باشید. بسته بندی خود را به گونه ای بپیچند که به نظر برسد چیزی خاص به مشتری می دهید.

با دریافت بسته، گیرنده باید احساس کند که در حال دریافت هدیه است. این رویکرد شانس شما برای دریافت سفارشات بیشتر در آینده، را افزایش می‌دهد.

شما می‌توانید این کار را با فکر کردن به طراحی بسته‌بندی خود انجام دهید، یا اینکه آن را به روشی متفاوت چاپ کنید تا آن را به یاد ماندنی‌تر کنید. همچنین می‌توانید از روبان‌ها یا پاپیون‌ها استفاده کنید تا آن را مانند یک هدیه به نظر برسانید تا وقتی مشتریان شما محصول شما را دریافت می‌کنند، متوجه شوند که شما زمان، تلاش و پول خود را برای اطمینان از دریافت کالای با کیفیت بالا صرف کرده‌اید.

روبان در بسته بندی

3- برچسب های خلاقانه

از برچسب‌ها، برای بهبود تجربه خرید از محصول، بسته بندی خلاقانه و افزایش شانس فروش می‌توان استفاده کرد. برچسب انواع مختلفی می‌تواند داشته باشند. این محصولات، شما را برجسته می‌کند. در عین حال با ترویج تصویر برند، وفاداری مشتری را ایجاد خواهید کرد.

کسب و کارها، بسته‌بندی‌های زیادی برای محصولات خود ایجاد می‌کنند. اما این بدان معنا نیست که همه آنها لزوما خوب و جذاب هستند. برخی از آنها احتمالا ساده، برخی حتی خسته کننده و زشت هستند. بنابراین، کسب و کارهای کوچک باید از برچسب‌های سفارشی استفاده کنند تا بسته بندی را جذاب‌تر کنند.

بسته بندی جذاب به افزایش فروش کمک می‌کند. به این دلیل است که مردم ممکن است احتمال بیشتری برای خرید یک محصول در صورت بسته‌بندی جذاب داشته باشند. علاوه بر این، از این برچسب‌های چسبی می‌توان برای دادن اطلاعاتی در مورد محصول مانند مواد تشکیل دهنده آن، ارزش غذایی و سایر اطلاعات مرتبط استفاده کرد.

4- استفاده از کارتن های پستی

مشتریان قلب یک تجارت هستند و کسب رضایت آنها بسیار مهم است. به همین دلیل کسب رضایت آنها بسیار مهم است.

اولین برخورد مشتری با برند و محصول شما از طریق بسته‌بندی اتفاق می‌افتد. یک بسته‌بندی مناسب و ایمن می‌تواند باعث رضایت مشتریان باشد. بسته‌بندی‌های اختصاصی محصول ممکن است به اندازه کافی محکم و مناسب برای حمل و نقل نباشند به همین دلیل استفاده از جعبه‌های پستی بسته‌بندی شده می‌توانند برای حمل و نقل اقلام شکننده مانند ظروف شیشه‌ای، لوازم الکترونیکی و سایر قطعات کوچک عالی باشند.

برای خرید انواع کارتن پستی کلیک کنید.

بسته بندی‌های پستی با ابعاد استاندارد تعیین شده از طرف اداره پست تولید می‌شوند. این محصولات محل مناسب برای تعیین آدرس فرستند و گیرنده داشته و به راحتی می‌توان برای ارسال محصولات از آن استفاده کرد. اینکار نه تنها باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شما خواهد داشت، بلکه باعث حفظ سلامت محصول و بسته بندی اصلی محصول شما خواهد شد.

5- طراحی مینیمال و بسته‌بندی‌های ظریف و مناسب

به جای ارسال جعبه‌های بزرگ، سعی کنید امکان استفاده از بسته‌بندی‌های کوچک را بررسی کنید. این می‌تواند به سادگی جابجایی به یک پاکت نامه یا کوچکتر کردن بسته‌های شما باشد. مینیمالیستی بودن با بسته‌بندی می‌تواند باعث صرفه جویی در هزینه شود و همچنان برندی به یاد ماندنی داشته باشد.

بیشتر افراد بسته بندی محصولات خود از طریق پلاستیک انجام می‌دهند، اما گزینه بهتر و جایگزین استفاده از انواع پلاستیک استفاده از بسته بندی های کاغذی و مقوای است. اینکار مزایای متعددی دارد، از جمله زیست تخریب پذیر بودن، بازیافت شدن و بهتر بودن برای حیوانات (عمدتاً حیات دریایی).

6- طراحی بسته بندی خلاقانه و مدرن

طراحی مدرن، شیک و چشم نواز است. با استفاده از این نوع از بسته‌بندی می‌توانید محصول خود را تنها با چند تغییر به یک اثر هنری تبدیل کنید. این سبک همچنین برای کسانی که به دنبال برجسته کردن محصول خود در یک بازار شلوغ هستند عالی است.

در این سبک از کاغذهای کرافت و متریال های نوستالژیک و خاص برای ایجاد یک بسته بندی جذاب استفاده می شود. نگران قیمت تمام شده بسته بندیها نباشید! این روند جدید مقرون به صرفه است و به ماشین آلات پیچیده یا مواد گران قیمت نیاز ندارد!

7- کارت خود را در بسته بندی قرار دهید

یک کارت ویزیت آماده کنید که جزئیاتی در مورد خودتان و کسب و کارتان را بر روی آن درج کنید. این کار باعث می‌شود که کسب‌وکار کوچک شما شخصی‌تر به نظر برسد.

با قرار دادن کارت در داخل بسته‌های که برای مشتریان ارسال می‌شود می توانید اطلاعات مربوط به کسب و کار یا خودتان را به شیوه‌ای محتاطانه درج کنید تا دور ریخته نشود یا بدیهی تلقی نشود.

مشتریان می‌توانند در مورد اینکه چگونه نام کسب و کار خود را پیدا کرده‌اید و چه چیزی آن را منحصر به فرد می‌کند، بیاموزند. این به آنها اجازه می‌دهد تا احساس ارتباط بیشتری با کسب و کار داشته باشند و باعث می‌شود که بخواهند با شما تجارت کنند زیرا می‌خواهند از یک تجارت محلی حمایت کنند.

اگر مشتری چیزی از شما بخرد که در بسته‌بندی جالبی باشد، احتمالاً محصول و یا خدمات شما را به خاطر می‌آورد. بنابراین، گنجاندن کارتی که دلیل انتخاب نام کسب‌وکار و سایر جزئیات مربوط به تاریخچه آن را توضیح دهد، ایده خوبی است. این به مشتریان این امکان را می‌دهد که ببینند چه چیزی برای شروع کسب و کار انجام شده است و باعث می‌شود احساس ارتباط بیشتری با آن داشته باشند.

ایده بسته بندی

8- بسته بندی اختصاصی

بسته‌بندی و طراحی موثرترین راه برای ایجاد هویت و شخصیت برای کسب و کار شما هستند. حتی اگر بودجه کمی داشته باشید و مهارت طراحی نداشته باشید، با استفاده از بسته‌بندی‌ شما می‌توانید برندی به یاد ماندنی ایجاد کنید.

از طراحی و انتخاب رنگ مناسب، می‌توان برای انتقال آنچه شما را منحصر به فرد می‌کند برای مشتریان استفاده کرد. همیشه سعی کنید از طریق سبک بسته‌بندی و طراحی خود یک برند تاثیرگذار و به یاد ماندنی ایجاد کنید.

اولین قدم برای برندسازی لوگوی روی جعبه بسته بندی شماست. یک لوگوی نمادین همیشه ضروری است، اما برای متمایز شدن از رقبا کافی نیست. در اینجا چند نکته وجود دارد که برای این منظور باید در نظر داشته باشید:

  • یک لوگوی منحصر به فرد ایجاد کنید.
  • از استراکچرهای مختلف استفاده کنید. طرح‌های هندسی متنوع می‌توانند جلوه‌ای زیبا به بسته بندی ببخشند.
  • با بافت‌ها بازی کنید، به خصوص آنهایی که بخشی از تم رنگی شرکت شما هستند.
  • هرگز از رقبای خود یا هر برند موفقی کپی نکنید. اینکار تاثیر منفی بر مخاطبان هدف شما خواهد داشت.

انواع بسته بندی خلاقانه در کسب و کار های مختلف

یکی از مواردی که میتواند به کسب و کار های کوچک کمک برساند، بسته بندی و پکیچ کردن محصولات است. کسب و کار های مختلفی وجود دارند که محصولات فیزیکی برای مشتریان خود ارائه می کنند. در پایین چند مورد از کسب و کارهایی که موضوع بسته بندی میتواند باعث پیشرفت محسوس در آنها شود را معرفی کرده ایم :

  • بسته بندی خلاقانه چایی
  • بسته بندی خلاقانه قهوه
  • بسته بندی برای محصولات کوچک

یک سری از محصولات وجود دارند که با توجه به مخاطب های هدفی که دارند جز محصولات مدرن به حساب می‌آیند که با توجه به محصول بسته بندی های مدرن باید برای آنها طراحی شود.

کلام آخر

ایده‌های زیادی برای بسته بندی مشاغل کوچک وجود دارد. در نهایت، انتخاب بسته بندی مناسب برای کسب و کار شما به شناخت کسب و کار شما و دانستن خواسته‌های مصرف کننده شما بستگی دارد.

البته، هیچ دستورالعمل یا الگوی استانداردی برای اینکار وجود ندارد. هر چیزی نسبی است و به سن، جنسیت و فرهنگ مصرف کننده بستگی دارد. با این حال، گزینه‌های بسته‌بندی خلاقانه زیادی وجود دارد، پیدا کردن یک بسته‌بندی که دقیقاً برای شما کار می‌کند، خیلی سخت نیست.

برای تهیه انواع وسایل مورد نیاز بسته بندی می‌توانید به وبسایت زودپک مراجعه نمائید. سفارشات شما به سراسر ایران از طریق پست یا باربری ارسال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *