8 ترفند برای اسباب کشی سریع و آسان

ترفند اسباب کشی

بسته بندی و اسباب کشی در سطح شهر یا از شهری به شهر دیگر نباید برای شما فاجعه آمیز باشد. با یادگیری ترفند اسباب کشی با چگونگی جابجایی و بسته بندی وسایل آشنا خواهید شد. با بسته بندی درست و اصولی قبل از اینکه متوجه شوید در محل جدید زندگیتان در حال استراحت خواهید بود.

اسباب کشی مثل کشیدن دندان یا رانندگی در مسافت طولانی در یک جاده غیر جذاب است، که تقریباً همه در زندگی باید با آن روبرو شوند. اینکار گاهی اوقات به یه کار ناخوشایند تبدیل می‌شود، هرگز دقیقاً سرگرم کننده نیست، اما چیزی که مهم است اینه که معمولاً به یک نتیجه مثبت منجر می‌شود. البته خوشحالی و رضایت از جابه‌جایی به روش انجام کار و نتیجه آن نیز بستگی دارد.

آمادگی اولیه

خوشبختانه، تجربیات مختلف و زیادی در رابطه با اسباب کشی وجود داره. با کمک این تجربیات و نکات آزموده‌شده و واقعی می‌توان کل فرآیند را آسان‌تر کرد.
اولین گام تهیه یک چک لیست هست. پیروی از چک لیست برای اسباب کشی می‌تواند به شما کمک کند مطمئن شوید که همه چیز قبل، حین و بعد از اسباب کشی مرتب است.
یکی دیگر از نکات داشتن نگرش خوب در مورد همه تغییرات آینده باشید. به آینده و فضای جدید که خواهید رفت امیدوار باشید و با دید مثبت تمام تجارب را پذیرا باشید. پذیرفتن تغییر و تثبیت آن در نگرش به شما کمک خواهد کرد تا مشکلات احتمالی را هم به راحتی و آرامش برطرف نمائید.
برخی از نکات به خصوص در مسافت‌های طولانی، بر نحوه بسته‌بندی و چینش موثر و ایمن در کامیون اسباب‌کشی تمرکز دارند.

افراد مختلف نیازها یا نگرانی‌های خاصی خود را خواهند داشت. مانند نحوه بسته‌بندی ظروف چینی برای جابجایی، جابجایی ایمن مبلمان چوبی با ارزش یا ارثیه‌های ظریف – اما در بیشتر موارد، این 18 ترفندهای جابجایی کمک خواهد کرد اسباب کشی راحتتر و بدون دردسر و خسارت را داشته باشید.

برای خرید وسایل اسباب کشی به صورت تکی کلیک کنید.

ترفند های اسباب کشی برای داشتن راحتترین اسباب کشی

1- مهمترین ترفند اسباب کشی، از شر چیزهای به درد نخور خلاص بشین

بسته بندی تمام دارایی‌های خود در جعبه‌ها، کیسه‌ها و موارد دیگر می تواند طاقت‌فرسا باشد. تا جایی که ممکن است با کاهش درهم و برهمی، کار را کمی برای خود آسان کنید. قبل از بسته‌بندی، یک پاکسازی بی‌رحمانه از اقلام استفاده نشده یا غیر ضروری انجام دهید. با این کار شما وقت، هزینه و انرژی کمتری را برای بسته‌بندی، جابجایی و باز کردن بسته‌ها صرف خواهید کرد. از طرف دیگر شما زندگی در فضای جدید را بدون وسایل بی‌ارزش آغاز خواهید کرد.

اسبابکشی سریع و ساده

2- یک پوشه برای تمامی اطلاعات جدید بسازین

تمامی اوراق اجاره یا خرید، انتقال قراردادها و موارد دیگر قانونی را در یک پوشه ثبت کنید. لازم است تمامی تلفن‌ها آدرسها و …که ممکن است مورد نیاز شما باشد را نیز گردآوری کنید. به یاد داشته باشید تمامی کمک‌های اولیه در منطقه جدید را بررسی کنی و مطمئن شوید در صورت نیاز می‌توانید خدمات لازم را دریافت نمائید.

اسباب‌کشی فرآیندی است که ممکن است شما در طی آن شارژر باطری یا … مورد نیاز خود را گم کنید یا نتوانید پیدا کنید. برای این موارد که ممکن است در اسباب‌کشی به وجود آید، به جای نسخه دیجیتال، یک نسخه چاپی را در نظر بگیرید.

3- تا جایی که ممکنه وسایل را بسته بندی کنین

در حالت ایده‌آل، هفته‌ها یا حتی ماه‌ها قبل از حرکت (حتی اگر از مقصد نهایی مطمئن نیستید) بسته بندی اقلام خارج از فصل و مواردی که نیاز نخواهید داشت را، شروع کنید. اگر در تابستان جابه‌جا می‌شوید، می‌توانید کت‌های زمستانی را از قبل بسته‌بندی کنید. به این فهرست می‌توانید کتاب‌ها و سایر اقلامی که هر چند وقت یکبار استفاده می‌شوند را اضافه کنید.

با اینکار وقتی بالاخره زمان جابه‌جایی فرا می‌رسد، بسیاری از اقلام از قبل آماده هستند و فرآیند اسباب‌کشی استرس کمتری به شما می‌دهد.

4- زودتر رزرو کنین

اگر ساختمان جدید نیاز به خدمات حرفه‌ای مثل نقاشی یا انواع تعمیرات را دارد یا نیاز هست افرادی آن را نظافت کنند بهتر است که این کارها را قبل از انتقال اسباب انجام دهید. همچنین اگر برای اسباب کشی از خدمات شرکت‌های حمل و نقل می‌خواهید استفاده کنید، نیاز است لوازمی را اجاره کنید، بهتر است این کارها را قبل از جابه‌جایی انجام دهید و زودتر رزرو کنید به خصوص اگر زمان پیک در حال جابه جایی هستید برای کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از پرداخت‌های اضافه حتما پیش از جابه جایی همه چیز را رزرو و آماده کنید.

5- تمام موارد در محل جدید را چک کنین

پس از نهایی شدن تاریخ اسباب کشی، حتما بررسی کنید تا تمامی موارد خدماتی مثل آب برق گار و…. در دسترس باشند. شما نمی‌خواهید که خسته از راه به آنجا برسید و متوجه شوید که برق، آب یا گاز قطع است. این مسائل را از قبل برنامه‌ریزی کنید و سوابق درخواست‌های خود را در پوشه خود نگه دارید. به مسائل منزل فعلی خودتان هم رسیدگی کنید. سعی کنید تمام بدهی‌ها را پرداخت کنید و هزینه‌ها را صفر نمائید.

6- موارد ضروری را همراه خود داشته باشین

شب قبل از اسباب کشی، وسایل ضروری روزمره (مسواک، وسایل مورد نیاز کودک یا اسباب بازی‌های ضروری برای بچه ‌ها، داروها، شارژر، کلید، خوراکی، کارت شناسایی، کارت اعتباری و غیره) را در یک چمدان یا کیفی که با خود نگه می‌دارید قرار دهید. تا در صورت نیاز تمامی این موارد را به راحتی بتوانید در اختیار داشته باشید.

7- روی تجهیزات سرمایه گذاری کنین

پیش از اسباب‌کشی تمام موارد مورد نیاز مثل کارتن، چسب، ماژیک، لیبل، نایلون حبابدار، سلفون و…. را به مقدار کافی تهیه نمائید. شما باید وقت و منابع کافی برای بسته‌بندی انواع محصولات و لوازم داشته باشید.
اگر مکررا در حال جابه جایی و اسباب کشی هستید بهتر است لوازم و وسایل اسباب کشی را خریداری کرده و بعد از جابه‌جایی، آنها را برای دفعات بعدی نگهداری کنید. کارتن ها را به راحتی می‌توانید به صورت فلت درآورده و در یک فضای محدود آنها را قرار دهید. همچنین انواع نایلون حبابدار را هم میتوانید به صورت رول و یا تا شده نگه داری کنید تا فضای اندکی را اشغال نمایند.

توی انتخاب کارتن و وسایل اسباب‌کشی به حجم و ابعاد وسایل دقت کنید. لازم است تا کارتن‌های متناسب با وسایل خودتان سفارش داده و خریداری نمائید. بعلاوه به نوع جابه‌جایی و شیوه حمل هم دقت کنید. شما نباید کارتن‌ها را بیش از اندازه سنگین کنید.

8- آخرین ترفند اسباب کشی اینه که کامیون با رمپ بارگیری انتخاب کنین

جابه‌جایی بارها خیلی مهم هست. وسایل سنگینی مثل یخچال، و سایر لوازم الکتریکی که وزن زیادی دارند را باید با احتیاط حمل کرد. امروزه بسیاری از ساختمان‌ها آسانسورهای مخصوص حمل بار دارند. به همین دلیل بارها را به راحتی می‌توان در طبقات جابه جا کرد. اگر از نظر ساختمانی مشکلی وجود ندارد و به راحتی می‌توان بارها را جابه جا کرد حتما به کامیونی که قرار است انتخاب کنید هم دقت کنید. داشتن رمپ بارگیری کارها را ساده‌تر می‌کند و امکان ورود چرخ دستی را فراهم می‌آورد.

ماشین اسباب کشی

با کمک این 8 ترفند اسباب کشی، شما می‌توانید یه خاطره خوب و اسباب‌کشی راحت و بی‌دغدغه‌ای را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی واتساپی