وبلاگ

بهترین روش ارسال مرسولات پستی برای مشتری

کارتن پستی یا پاکت پستی

شاید این سوال بسیاری از افراد که فروشگاههای آنلاین دارند و یا محصولاتی را به صورت انبوده باید ارسال کنند باشد. خرید ملزومات پستی از مهم‌ترین کارهایی است که قبل از بسته بندی و ارسال یک کالا از نقطه‌ای به نقطه دیگر باید در نظر گرفته شود. چرا که اگر بدون تهیه یک بسته بندی استاندارد اقدام به ارسال محموله‌های پستی کنید احتمال آسیب دیدن آنها در طی مسیر دور از انتظار نخواهد بود.

از جمله کاربردی‌ترین و مناسب‌ترین وسیله‌های بسته‌بندی برای این منظور انواع پاکت پستی و کارتن پستی هستند. البته موارد استفاده از اینها متفاوت بوده و کاربران باید با توجه به شرایط و نوع کالایی که قصد بسته بندی و ارسال آن را دارند مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنند. در این مقاله ما به شما کمک می‌کنیم تا با ویژگی‌های هر دو وسیله بسته بندی فوق‌الذکر آشنا شده و بهترین گزینه را برای ارسال محموله‌های پستی خود خریداری کنید.

انواع روش های ارسال پستی در ایران – جدید 1402

 1. پست پیشتاز
 2. پست سفارشی
 3. پست اکسپرس
 4. پست عادی
 5. پست دوقبضه

۱۷ نوع خدمات از شرکت های پستی ایران

 1. پست رستانت
 2. پست پیشتاز
 3. صندوق شخصی
 4. پست اکسپرس
 5. پست تبلیغ
 6. پست مستقیم
 7. صندوق پست صوتی
 8. پست تلفن ۱۹۳ (پیک ویژه)
 9. سرویس بیمه مرسولات با ارزش اظهار‌شده
 10. پست سفارشی
 11. پست یافته
 12. بازار الکترونیکی (خرید و فروش اینترنت)
 13. پست ویژه
 14. تمبرهای جاری
 15. پست جواب قبل
 16. تمبرهای یادگاری
 17. تمبرهای شخصی

آشنایی با کارتن پستی برای ارسال بسته های پستی ایران

کارتن پستی یکی از بهترین گزینه‌های خرید، برای ارسال لوازم مختلف از طریق پست است. چرا که با قرار دادن لوازم مورد نظر در درون آن سلامت آن‌ها را در طول مسیر ارسال تضمین خواهید کرد. البته به یاد داشته باشید، کارتن به تنهایی ضامن سلامت محصول درون نبوده و برای تضمین سلامت، محصول باید به خوبی بسته بندی شده و درون کارتن مهار شود.

در حالت کلی جعبه‌های مقوایی که بر روی بدنه آن‌ها جایگاه ویژه‌ای برای نوشتن اداره پست، مشخصات گیرنده، فرستنده و محل الصاق تمبر تعبیه شده باشد، کارتن پستی می‌گویند. کارتن‌های پستی در ابعاد استاندارد تعیین شده توسط اداره پست کشور طراحی و تولید می‌شوند. بنابراین با خرید سایز مناسب از این کارتن‌ها می‌توانید به راحتی و با کمترین هزینه هر آنچه که دوست دارید را بسته بندی کرده و به نقاط مختلف کشور ارسال کنید. کارتن‌های پستی در دو طرح قدیم و جدید در بازار به فروش می‌رسند.

برای خرید انواع کارتن پستی کلیک کنین.

خریداران با توجه به سلیقه و نوع نیاز خود می‌توانند یکی از آن‌ها را انتخاب و خریداری کنند. اصلی‌ترین ویژگی که کارتن پستی را از دیگر انواع کارتن‌های موجود در بازار متمایز می‌کند، داشتن بدنه چاپدار آن‌ها است.

ارسال مرسولات پستی

آشنایی با پاکت پستی و ویژگی‌های آن برای ارسال بسته های پستی

گزینه بعدی که استفاده از آن در بسته بندی و ارسال محموله‌های پستی بسیار توصیه می‌شود، پاکت پستی است. پاکت‌های پستی تنوع بسیار بالایی دارند. از جنس کاغذ با کیفیت و ضخیم تولید می‌شوند و بر روی آن‌ها نیز جایگاه ویژه‌ای برای نوشتن مشخصات فرستنده و گیرنده و همچنین الصاق تمبر تعبیه شده است. بر خلاف کارتن‌ها که حالت جعبه‌ای دارند، پاکت‌ها منعطف‌تر بوده و به نسبت کارتن راحتتر شکل محصول درون خود را می‌گیرند.

همچنین در مسیر امکان تغییر شکل، فشرده شدن و… وجود دارد. پاکت پستی دارای تنوع بالایی بوده و در انواع زیر تولید شده و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد:

– پاکت پستی حبابدار

در خرید ملزومات پستی، خرید پاکت پستی حبابدار حرف اول را می‌زند. همان طور که از نام آن می‌توان متوجه شد این پاکت دارای یک لایه نایلونی حبابدار درونی بوده که به منظور جلوگیری از وارد شدن هر گونه ضربه و فشار به محصولات درون پاکت تعبیه شده است. از پاکت پستی حبابدار معمولا برای بسته بندی لوازم ظریف و شکستنی استفاده می‌شود.

برای خرید پاکت پستی حبابدار کلیک کنید.

– پاکت پستی لمینت مشکی

از دیگر انواع پاکت پستی می‌توان به پاکت‌هایی که دورن آن با یک لایه نایلونی مشکی پوشانده شده، اشاره کرد. دارا بودن یک لایه لمینت مشکی درونی سبب شده تا محتویات این نوع از پاکت‌های پستی محرمانه بماند. همچنین از ورود هر گونه نور؛ آلودگی، رطوبت و … به درون آن جلوگیری می‌شود. محتویات درون آن در برابر آسیب‌هایی از قبیل پارگی و خراش محافظت می‌شوند. معمولا برای ارسال انواع پوشاک، مواد غذایی، اسناد محرمانه و غیره از پاکت پستی لمینت مشکی استفاده می‌کنند.

برای خرید پاکت لمینه مشکی کلیک کنید.

– پاکت پستی متالایز

نوع دیگر پاکت‌های پستی، با نام ‌پاکت‌های متالایز شناخته می‌شوند. این پاکت‌ها دارای یک لایه آلومینیومی ضخیم درونی بوده و همانند پاکت‌های نایلون مشکی مقاومت بالایی در برابر پارگی و خراش دارند. شما می‌توانید در بسته بندی و ارسال انواع لباس‌ها، مواد غذایی، وسایل غیر شکننده و … از آن استفاده کنید.

برای خرید پاکت متالایز کلیک کنید.

پاکت پستی نایلون مشکی

آخرین نوع از پاکت پستی موجود در بازار که قصد معرفی آن را داریم، پاکت نایلون مشکی است. این پاکت به دلیل دارا بودن یک لایه درونی نایلونی مشکی رنگ از دیده شدن محتویات درون ممانعت کرده و از نفوذ رطوبت و آلودگی به درون بسته جلوگیری می‌کنند. پاکت نایلون مشکی از رایج‌ترین انواع ملزومات پستی بوده که از قیمت مناسب‌ترین برخوردار است.

برای خرید پاکت نایلون مشکی کلیک کنید.

قیمت و خرید ملزومات پستی

سامانه فروش آنلاین انواع لوازم بسته بندی و پستی زودپک سعی دارد تا با حذف واسطه‌ها یک خرید ارزان و سودآوری را برای مشتریان خود رقم بزند.
شما می‌توانید تنوع بالایی از هر آنچه را که در حوزه بسته بندی به آن نیاز دارید را از این سامانه دریافت کنید. امکان خرید غیر حضوری با قیمت مناسب و به دو صورت خرده و عمده از بزرگترین مزایایی هستند که زودپک در اختیار شما قرار می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید مراجعه به بخش خرید ملزومات پستی و همچنین دیگر لوازم بسته بندی و افزودن تعداد مورد نیاز از هر آنچه که نیاز دارید به سبد خرید خود است. خریدهای شما در حداقل زمان ممکن به آدرس مورد نظر شما ارسال خواهد شد. همچنین می توانید برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر در مورد تمامی محصولات با کارشناسان ما از طریق شماره‌های تماسی در ارتباط باشید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با کارتن پستی، پاکت پستی و انواع آن‌ها آشنا کنیم. توجه داشته باشید که تنوع بالای ملزومات پستی در بازار بی‌دلیل نبوده و هر یک از آن‌ها برای کاربرد خاصی طراحی و تولید می‌شوند. به عنوان مثال اشیا حجیم درون پاکت‌های پستی جا نمی‌شوند. برای همین منظور محصولات بزرگ و حجیم باید توسط کارتن پستی بسته‌بندی گردند.

پاکت‌ها دارای ابعاد کوچیک‌تری بوده و این نیاز کاربران را برآورده نخواهد کرد. از طرفی دیگر کارتن‌ها به دلیل داشتن بدنه محکم مقوایی و چند لایه توان بالایی را در برابر ممانعت از وارد شدن فشار و ضربه دارند. در عوض پاکت‌ها در انواع نایلون مشکی، لمینه مشکی، متالایز و حبابدار تولید می‌شوند که برای بسته بندی طیف گسترده‌ای از لوازم ایده‌آل هستند.

پس با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توان به سوال برای ارسال مرسوله از کارتن پستی استفاده کنم یا پاکت پستی؟ پاسخ داد. هر وسیله‌ای برای بسته بندی محصول خاصی مناسب بوده و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد. بلکه باید با در نظر گرفتن ویژگی محموله‌های پستی و همچنین ملزومات پستی بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *