پاکت پستی مناسب برای ارسال لوازم آرایش

ارسال لوازم آرایشی

همان قدر که بسته بندی اصلی لوازم آرایشی اهمیت دارد، بسته‌بندی نهایی آن با هدف ارسال برای مشتری نیز از اهمیت بالایی برخودار است. به خصوص این که در دو سال اخیر با گسترش بیماری همه گیری کرونا افراد از فروشگاه‌های اینترنتی استقبال کرده و فروش آنلاین محصولات از قبیل پوشاک، لوازم آرایشی و … رایج شده است. هدف از بسته بندی، ارسال صحیح و سالم محصولات برای مشتریان است.

اغلب محصولات آرایشی دارای ظروف حساس به ضربه بوده و بی‌احتیاطی در حمل و نقل می‌تواند سبب آسیب دیدن و شکستن آن‌ها گردد. بنابراین افراد باید با اصول بسته بندی برای ارسال لوازم آرایش قبل از اقدام به کار آشنا شوند. استفاده از برخی محصولات بسته‌بندی از قبیل پاکت پستی نایلون مشکی، پاکت پستی متالایز، محافظ حبابدار، لیبل و سلفون استرچ می‌توانند کمک بزرگی در انجام یک بسته بندی استاندارد و مناسب داشته باشند. به منظور آشنایی با طریقه استفاده از هر کدام از این محصولات در بسته‌بندی و ارسال لوازم آرایش شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

نحوه بسته بندی لوازم آرایش برای ارسال به دست مشتری

آنباکسینگ از جمله مهم‌ترین مراحل در فروش اینترنتی کالاها است. به خصوص اینکه محصولات آرایشی برای مصرف‌کنندگان جز کالاهای لوکس و گران بوده و خریداران انتظار دارند تا در تحویل اجناس با بسته‌بندی شیک و لوکسی روبرو شوند.

اما نکته مهمی که در این میان نباید فراموش کرد توجه به هدف اصلی بسته‌بندی است. به این معنا که بسته‌بندی در قدم اول با هدف جلوگیری از وارد شدن آسیب به محتویات درون آن انجام می‌شود. طبق این گفته توصیه می‌شود در بسته‌بندی لوازم آرایش برای ارسال مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول، خرید پاکت پستی برای ارسال لوازم آرایش

اولین کار در داشتن یک بسته بندی استاندارد و اصولی بررسی نوع نیاز محصول است. آیا محصول شما شکستنی است و نیاز به بسته‌بندی دارید تا از شکستگی آن جلوگیری کنیم؟ آیا محصول باید از تکان‌های شدید، حرارت،رطوبت و ضربات محافظت شود؟ آیا محلولی را دارید ارسال می‌کنید که ممکن است ریزش داشته باشد؟

بعد از مشخص شدن نوع محصولات ی که برای بسته بندی نیاز دارید، به شرکت‌های فروش اقلام بسته بندی مراجعه کرده و هر آنچه را که متناسب با شرایط محصول سفارش گذاری و خریداری کنید.
معمولا به دلیل شکننده و حساس بودن محصولات آرایشی استفاده از نایلون حبابدار با هدف جلوگیری از وارد شدن ضربه به محتویات درون توصیه می‌شود. همچنین باید کارتن پستی در ابعاد مناسب را تهیه کرده و لوازم آرایشی را درون آن قرار دهید.
استفاده از پاکت پستی نایلون مشکی، پاکت پستی حبابدار، پاکت پستی متالایز، سلفون استرچ و حتی لیبل نیز توصیه می‌شود که پیش‌تر به بررسی تک تک این موارد خواهیم پرداخت.

مرحله دوم، قرار دادن لوازم آرایش در پاکت‌ها و جعبه‌های خریداری شده

بعد از اینکه لوازم بسته‌بندی مورد نیاز خریداری شد نوبت به قرار دادن محصولات درون آن‌ها می‌رسد. توجه داشته باشید که ترتیب استفاده از لوازم بسته‌بندی اهمیت بالایی داشته و در صورت عدم رعایت این نکته هزینه‌های مربوط به بسته بندی به هدر خواهد رفت. سعی کنید لوازم را به شکل مرتب و ایستاده درون جعبه یا پاکت قرار دهید.

مرحله سوم، استفاده از پاکت پستی در ابعاد مناسب

بعد از اینکه با رعایت نکات ایمنی محصولات آرایشی خود را بسته‌بندی کردید باید آن‌ها را دورن پاکت پستی قرار دهید. پاکت پستی دارای قسمت‌های جداگانه‌ای به منظور نوشتن آدرس و مشخصات گیرنده و فرستنده است. همچنین بر روی این پاکتها محل الصاق تمبر نیز به صورت جداگانه تعیین شده است. بنابراین فرستنده‌ها می‌توانند با سرعت عمل و نظم بیشتری نسبت به بسته بندی و ارسال لوازم آرایشی اقدام کنند.

بسته بندی و ارسال لوازم آرایشی

مرحله چهارم، نوشتن جزئیات و نکات ضروری بر روی کارتن بسته بندی

به عنوان آخرین مرحله توصیه می‌کنیم که بر روی کارتن پستی نکات و جزئیاتی که فکر می‌کنیم در سالم رسیدن آن به دست مشتریان نیاز است را یادداشت کنید.

استفاده از لیبل در این مرحله می‌توان به کار شما نظم دهد. به عنوان مثال لیبلی را بر روی کارتن پستی بچسبانید و بر روی آن جمله‌ای مثل ’’شکستنی است’’ یا ’’با احتیاط حمل شود’’ را یادداشت کنید.

لوازم مورد نیاز در بسته‌بندی و ارسال لوازم آرایش

همان طور که گفته شد تهیه لوازم مناسب و استاندارد در بسته بندی محصولات آرایشی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و اولین کاری است که هر آنلاین شاپی باید قبل از اقدام به کار به آن توجه کند. اما سوالی که در این میان برای افراد ایجاد می‌شود این است که لوازم مورد نیاز در بسته‌بندی و ارسال لوازم آرایش چیست؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه مطلب همراه ما باشید:

نایلون حبابدار

نایلون حبابدار به منظور جلوگیری از آسیب‌های احتمالی ناشی از ضربه و فشار مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای بسته‌بندی محصولات آرایشی حساس به ضربه استفاده از این گزینه توصیه می‌شود. شما می‌توانید محافظ حبابدار را در عرض‌های ۱ متری، ۵۰ و یا ۲۵ سانتی‌متری خریداری کنید. همچنین قیچی کردن آن‌ها در ابعاد مورد نیاز کاربران نیز ممکن است. به منظور استفاده از این وسیله باید آن را دور تا دور محصول بپیچانید. به منظور فیکس کردن نایلون حبابدار در اطراف محصولات می‌توانید از چسب نواری نیز کمک بگیرید.

پاکت پستی حبابدار

پاکت‌های پستی حبابدار از دیگر انواع پاکت‌ها هستند که به دلیل وجود لایه داخلی حبابدار محافظت خوبی را می توانند از محصولات داشته باشند.

این پاکت‌ها در سایزهای مختلف تولید می‌شوند و بر اساس نیاز می‌توان سایز مناسب را خریداری نمود. دارا بودن یک لایه حبابدار نیاز شما به استفاده از محافظ حباب‌دار را بر طرف کرده و محافظت خوبی از محصول در برابر ضربات خواهد داست.

پاکت ارسال لوازم آرایشی

پاکت پستی متالایز

به پاکت‌های پستی که درون آن‌ها با یک لایه فلز (آلومینیوم) پوشانده شده باشد، پاکت پستی متالایز می‌گویند. اگر لوازم آرایشی که قصد بسته‌بندی و ارسال آن را دارید، به نور و رطوبت حساس است توصیه می‌کنیم حتما آن را درون پاکت متالایز قرار دهید. چرا که این پاکت‌ها در برابر نفوذ آب و نور مقاوم بوده و در ابعاد مختلفی مثل A5، A4، A3 و … تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

پاکت پستی نایلون مشکی

از دیگر مواردی که استفاده از آن‌ها در بسته‌بندی و ارسال لوازم آرایشی خالی از لطف نیست، پاکت پستی نایلون مشکی است. همان طور که از نام آن می‌توان متوجه شد این پاکت دارای یک لایه نایلونی است که در بخش داخلی پاکت لمینه شده است مقاومت خوبی در برابر عوامل خارجی و محیطی در محافظت از محتویات درون خود دارد. این پاکت‌ها در مقایسه با پاکت پستی متالایز از قیمت مناسبی برخوردار بوده و در شرایطی که محصولات آرایشی حساسیت کمتری در برابر نور و نفوذ آب دارند استفاده از آن‌ها توصیه می‌شود.

لیبل

لیبل‌ها یا همان برچسب‌های کاغذی کمک می‌کنند تا فرستنده نکات مورد نیاز را بر روی آن‌ها یادداشت کرده و بر روی بسته خود بچسباند. استفاده از لیبل علاوه بر تسهیل کار سبب می‌شود تا بسته‌بندی شما مرتب به نظر برسد. شما می‌توانید از تکنیک‌های چاپ برای نوشتن یا طراحی هر شکل یا لوگویی بروی لیبل‌ها کمک بگیرید. اگر مدام در حال بسته بندی و ارسال لوازم آرایشی هستید استفاده از دستگاه لیبل‌ زدن در سرعت‌ بخشیدن به کار شما موثر خواهد بود.

سلفون استرچ

به نایلون‌های شفافی که با هدف محافظت از اشیا در برابر نفوذ آب و گرد و خاک استفاده می‌شوند، سلفون استرچ گفته می‌شود. این نایلون‌ها در ضخامت و عرض مختلفی در بازار به فروش می‌رسند. شما می‌توانید به عنوان مرحله آخر در بسته‌بندی از سلفون استرچ با هدف افزایش کیفیت بسته‌های خود کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید

پیشنهاد زودپک برای بسته بندی و ارسال کالای شکستنی

معرفی انواع کارتن بسته بندی و ارسال لباس

پیشنهاد زودپک برای بسته بندی و ارسال پوشاک

بهترین گزینه‌ها برای بسته بندی لوازم جانبی موبایل

نتیجه‌گیری

اکنون که با انواع لوازم مورد نیاز برای بسته‌بندی و ارسال لوازم آرایش آشنا شدید می‌توانید یک کسب و کار اصولی و مطمئنی را آغاز کنید. فراموش نکنید که امروزه تعداد افرادی که در حوزه فروش لوازم آرایشی فعالیت دارند بسیار بالا بوده و به منظور رسیدن به سود و موفقیت بیشتر باید تمامی نکات کلیدی در این خصوص را رعایت کنید. پس در کنار فروش لوازم آرایشی باکیفیت داشتن یک بسته بندی زیبا و اصولی را فراموش نکنید.

در این راستا سامانه فروش انواع لوازم بسته‌بندی زودپک با ارائه باکیفیت‌ترین وسیله‌های مورد نیاز با قیمت مناسب در کنار شما عزیزان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی واتساپی