آیا جعبه های مقوایی آینده صنعت بسته بندی هستند؟

جعبه-مقوایی

خرید آنلاین محصولات استقبال بالایی دارد. سفارش گذاری و دریافت محصولات که به صورت آنلاین خریداری شده‌اند، اغلب با کارتن‌های مقوایی دریافت می‌شود. همچنین استفاده از بگ های مقوایی نیز گسترش چشمگیری داشته و بسیاری از فروشندگان برای ارسال محصولات خود را فواصل نزدیک از این بگ‌ها استفاده می‌کنند.

به جرات می‌توان گفت که مقوا در حال تبدیل شدن به روند پیشرو در صنعت بسته‌بندی است. با این حال، همیشه اینطور نبود.

دوران پیش از جعبه های مقوایی چطور بوده است؟

چند سال پیش، هیچ تاکیدی بر جنبه زیست محیطی انجام تجارت وجود نداشت. اگر مقررات محدودی نیز وجود داشت، بیشتر به صنایع سنگین که آثار مخرب عمده زیست محیطی داشتند مربوط می‌شد. در آن دوران، نگرانی کمی در مورد بسته‌بندی وجود داشت. استفاده از انواع پلاستیک به دلیل هزینه پایین، گسترش چشمگیری داشت و اکثر فروشگاه‌ها برای کاهش هزینه‌ها استفاده از آن را ترجیح می‌دادند.

از جعبه‌های مقوایی بیشتر در جابجایی استفاده می‌شد. علاوه بر این، از آنجایی که تجارت الکترونیک تازه شروع به گسترش کرده بود، بیشتر مغازه‌ها محصولات را در فروشگاه‌های فیزیکی خود می‌فروختند. بنابراین آنها از کیسه‌های پلاستیکی و سایر ظروف پلاستیکی برای بسته‌بندی محصولات استفاده کردند.

قیمت پایین پلاستیک، باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده بود و در بسیاری موارد، بسته‌بندی تحت سلطه پلاستیک قرار گرفت. سردمداران استفاده از آن در سراسر جهان، سوپرمارکت‌های زنجیره ای بودند. استفاده گسترده از کیسه‌های خرید پلاستیکی باعث ایجاد یک مشکل بزرگ در پسماند‌های پلاستیکی شد که تجدید پذیر نبوده و به مدت طولانی در طبیعت باقی می‌ماندند واین باعث آلودگی شد.

با به وجود آمدن تغییرات آب و هوایی، گسترش رسانه‌های اجتماعی و فعالیت‌های بیشتر گروه‌های محیط زیستی، آگاهی عمومی نسبت به آثار مخرب بسته‌بندی‌های پلاستیکی بیشتر شد. عموم جامعه استفاده بی‌رویه از پلاستیک را محدود کردند. کیسه‌های پارچه‌ای جای خود را به پلاستیک داد. تولید کنندگان مجبور به معرفی محصولات سازگارتر و تجدید پذیر شدند.

گرایش‌های جدید در صنعت بسته‌بندی، راه حل‌های سازگار با محیط زیست

کسب‌وکارهای مدرن آموخته‌اند که پلاستیک نه تنها محیط زیست، بلکه برندهای آنها را نیز خراب می‌کند. همانطور که مشتریان بیشتر از تغییرات محیطی آگاه شدند، از شرکت‌ها نیز انتظار سازگاری را داشتند. یک فشار افکار عمومی بر شرکت‌ها باعث تغییر رویه آنها در بسته‌بندی شده است.

به نوعی مقوای بازیافتی به بهترین راه حل تبدیل شد. مقوا در نهایت باعث می‌شود بسته‌بندی پلاستیکی به یک راه حل حاشیه ای تبدیل شود. با توجه به این خصوصیت که کارتن مقوایی “زنده” است و از مواد اولیه طبیعی و تجدید پذیر تولید می شود، آن را کاملاً دوستدار محیط زیست می‌کند.

برای خرید انواع کارتن مقوایی کلیک کنید.

بعلاوه مقوا و سایز محصولات سلولزی قابلیت بازیافت تا هفت مرتبه را دارا هستند و در هر مرحله تنها با اضافه کردن مقداری الیاف ویرجین می‌توان محصولات با کیفیتی را تولید کرد. بعلاوه در رویکرد جدید شرکت‌های بزرگ کاغذ و ورق‌سازی دنیا اقدام به کاشت و ایجاد مزارع مخصوص کرده و مواد اولیه مورد نیاز خود را از آنجا برداشت می‌کنند. با این کار آسیب به طبیعت را به حداقل می‌رسانند.

ممنوعیت کیسه‌های پلاستیکی یا تشویق مصرف کنندگان به عدم استفاده

در حال حاضر کشورهای زیادی در جهان وجود دارند که موضعی فعال در برابر زباله‌های پلاستیکی اتخاذ کرده‌اند. دانمارک اولین کشور اروپایی بود که بر کیسه‌های پلاستیکی مالیات وضع کرد، در حالی که اتحادیه اروپا هدفی را برای دستیابی به کاهش 80 درصدی استفاده از کیسه‌های پلاستیکی در بین اعضا تعیین کرد. سایر مناطقی که میزان استفاده از کیسه‌ها و ظروف پلاستیکی را به میزان قابل توجهی کاهش داده‌اند، چین، مکزیک و کانادا بودند.

با انجام این کار، آن کشورها فضایی را در صنعت بسته‌بندی ایجاد کردند که باید با یک راه حل “هوشمندانه” پر شود.

یکی از راه حل‌های جدید جعبه های مقوایی است

هنوز ممکن است کسی بگوید که پلاستیک عالی است، می‌توانید به راحتی بر روی آن چاپ کنید، آن را ارزان تولید کنید و محصول را برای مدت طولانی‌تری نگهداری کنید. اما نکته اصلی این است که پلاستیک یکی از بزرگترین معضلات در توسعه بسته‌بندی در سال‌های اخیر است. به همین دلیل است بسته‌بندی‌های و جعبه های مقوایی گسترش یافته‌اند.

همچنین به همین دلیل است که شرکت‌های بیشتری به راه‌حل‌های بسته‌بندی پایدار روی می‌آورند. هزینه‌ها خیلی بیشتر نیست و حتی اگر اینطور باشد – بخشی از استراتژی جذب مشتریان جدید است. جعبه‌های مقوایی امکان چاپ طرح روی دیواره‌های جعبه را نیز فراهم می‌کنند که آن را به یک کانال برندسازی بسیار پیچیده تبدیل می‌کند. بعلاوه به یاد داشته باشید، توجه مشتریان به مسائل زیست محیطی می‌تواند شما را در زمره شرکت‌های پیشرو قرار دهد. چنین رویکردی به ایجاد تصویر مثبت برند نیز کمک کرده است.

آینده بسته بندی کجاست؟

همه راه‌حل‌هایی که به رشد و حفاظت از محیط زیست کمک می‌کنند. روزهای سیاه زباله‌های پلاستیکی هنوز به پایان نرسیده‌اند، اما تغییرات در راه است.

در افق می‌توان مراقبت و مسئولیت پذیری بیشتری نسبت به محیط زیست را دید. اگر شما یک کارآفرین در تجارت الکترونیک، یک بازاریاب در یک شرکت بزرگ یا یک تجارت کوچک هستید باید به این قضیه آگاه باشید که مشتریان شما از لحظه‌ای که بسته‌بندی محصول شما را می‌بینند، شما را قضاوت می‌کنند. بنابراین دفعه بعد که برای تحویل محصول خود برنامه‌ریزی می‌کنید، کاری را برای محیط زیست انجام دهید و از جعبه‌های مقوایی بازیافتی یا زیست تخریب پذیر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی واتساپی